خانه > سلامت > استاندار تهران: هیچ بیماری برای دریافت خدمات تخصصی حوزه درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود – درمان – مراقبت-سلامت

استاندار تهران: هیچ بیماری برای دریافت خدمات تخصصی حوزه درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود – درمان – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: استاندار تهران گفت: امروز هیچ بیماری برای گرفتن خدمات تخصصی حوزه درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود و در حال حاضر به لحاظ کمی و کیفی یکی از کشور های شاخص در تامین نیروی انسانی در حوزه پزشکی هستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی امروز پنجشنبه با سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران از پروژه‌های حوزه درمان و سلامت این منطقه بازدید کرد.

محسنی بندپی استاندار تهران همچنین در جلسه جمع بندی بازدید از شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای شهریار و ملارد و ارزیابی پروژه های عمرانی بهداشت و درمان در محل فرمانداری ملارد ضمن اشاره به اهمیت حوزه سلامت در این منطقه اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، درمان و سلامت بوده و ارائه خدمات و تامین نیازهای بهداشتی و درمانی بر اساس قانون اساسی بر دولت تکلیف شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز همواره به حوزه درمان و سلامت توجه و اهتمام ویژه داشته و همواره تکلیف می‌کردند که باید کاری کنیم تا مردم دغدغه‌ مشکلات و حواشی بیماری را نداشته باشد.

مقام عالی دولت در استان تهران همچنین تصریح کرد: امروز هیچ بیماری برای گرفتن خدمات تخصصی حوزه درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود و در حال حاضر به لحاظ کمی و کیفی یکی از کشور های شاخص در تامین نیروی انسانی در حوزه پزشکی هستیم.

محسنی بندپی همچنین یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز همواره هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ اخلاقی در کنار اقدامات توسعه حوزه درمان استان تهران بوده و اهتمام این نهاد در روند توسعه استان در این حوزه شایسته تکریم است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: باید توسعه و تکمیل بیمارستان ها را به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار داده و مردم را از وعده وعید های طولانی رها کنیم.

وی ادامه داد:باید با انجام وظیفه در ارائه خدمات رسانی شایسته در حوزه درمان به مردم و شهروندان در حوزه آموزش و سلامت اقدامات جدی را در رویکرد اقدامات خود بگنجانیم.

استاندار تهران همچنین ضمن اشاره به لزوم تکمیل هرچه سریعتر پروژه بیمارستان امام سجاد در شهرستان شهریار عنوان داشت: این قول را به مردم شهرستان می دهیم تا در صورت وجود دریافتی مازاد از محل اعتبارات تامین اجتماعی به دانشگاههای علوم پزشکی آن را به بیمارستان امام سجاد (ع)اختصاص داده تا بتوانیم هرچه سریعتر شاهد تکمیل ساختمان تخصصی این مرکز درمانی باشیم.

محسنی بندپی تصریح کرد: یکی از مطالبه گری هایی که از سازمان تامین اجتماعی وجود دارد این است که با توجه به تعداد قابل توجهی از بیمه شدگان این سازمان در شهرستان‌های استان تهران بتوانیم از خدمات اعتباری و اجرایی این سازمان در گسترش فضای بهداشتی و درمانی کمک بگیریم.


استاندار تهران: هیچ بیماری برای دریافت خدمات تخصصی حوزه درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود – درمان – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب