خانه > سلامت > ششمی ایران در مسابقات شطرنج تیمی جهان-سلامت

ششمی ایران در مسابقات شطرنج تیمی جهان-سلامت


ایسنا: دور نهم و پایانی مسابقات شطرنج تیمی قهرمانی جهان امروز انجام شد و تیم ایران در پایان ۹ دور با کسب ۱۸ امتیاز در رده ششم این رقابت‌ها قرار گرفت. تیم روسیه در رده نخست و تیم‌های انگلیس و چین دوم و سوم شدند.

شطرنج بازان ایران در دور نهم و پایانی مقابل تیم آمریکا رقابت کردند و با یک پیروزی و ۳ شکست مغلوب شدند. مربیگری تیم ملی آمریکا را الشن مرادی استاد بزرگ ایرانی بر عهده داشت. در این دور علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۵۷ برابر الکساندر لندرمن با ریتینگ ۲۶۳۷ به پیروزی رسید. او با ۷ امتیاز به کار خود در این مسابقات پایان داد. پرهام مقصودلو با ریتینگ ۲۶۷۳ مقابل شویرچ با ریتینگ ۲۶۵۵، پویا ایدنی با ریتینگ ۲۶۰۴ برابر ساموئل سویان با ریتینگ ۲۶۴۲ و سید محمد امین طباطبایی با ریتینگ ۲۶۰۰ برابر الکساندر انیشوک با ریتینگ ۲۶۴۷ شکست خوردند.

نتایج تیم ایران در ۹ دور مسابقات قهرمانی تیمی جهان:

در این مسابقات تیم ایران در دور نخست با نتیجه ۱.۵ بر ۲.۵ مقابل روسیه شکست خورد و در دور دوم برابر هند به تساوی رسید. تیم ایران در دور سوم با نتیجه ۳.۵ بر ۰.۵ مقابل سوئد و در دور چهارم با نتیجه ۳ بر یک برابر مصر به برتری رسید. شطرنج بازان ایران در دور پنجم برابر چین با نتیجه ۱.۵ بر ۲.۵ و در دور ششم مقابل انگلیس با نتیجه یک بر ۳ شکست خوردند و در دور هفتم برابر قزاقستان میزبان با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ پیروز شدند. آن‌ها در دور هشتم برابر آذربایجان با نتیجه ۲ بر ۲ به تساوی و در دور نهم مقابل آمریکا با نتیجه یک بر ۳ شکست خوردند.

رده بندی نهایی تیم‌ها در پایان مسابقات تیمی قهرمانی جهان:

۱- روسیه با ۲۳.۵ امتیاز

۲- انگلیس با ۲۱ امتیاز

۳- چین با ۲۱ امتیاز

۴- هند با ۲۲ امتیاز

۵- آمریکا با ۲۰.۵ امتیاز

۶- ایران با ۱۸ امتیاز

۷- آذربایجان با ۱۶.۵ امتیاز

۸- قزاقستان با ۱۴.۵ امتیاز

۹- سوئد با ۱۰.۵ امتیاز

۱۰- مصر با ۱۲.۵ امتیاز

فیروزجا امتیاز آورترین شطرنج باز ایران

مسابقات تیمی قهرمانی جهان از ۱۴ تا ۲۴ اسفندماه به میزبانی آستانه قزاقستان با حضور ۱۰ تیم در ۹ دور برگزار شد و تیم ایران با ترکیب سید محمد امین طباطبایی، پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا، پویا ایدنی و آرین غلامی در این مسابقات حضور داشت.

در پایان ۹ دور این مسابقات تیم ایران با ترکیب اصلی به دیدار سایر تیم‌ها رفت و آرین غلامی که به جای احسان قائم مقامی به عنوان نفر ذخیره به این مسابقات رفته بود فرصت رقابت نداشت.

در پایان ۹ دور تیم ایران ۱۸ امتیاز کسب کرد که علیرضا فیروزجا با ۶ پیروزی، ۲ تساوی و یک شکست بیشترین امتیاز یعنی ۷ امتیاز را برای تیم ایران بدست آورد. سید محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو نیز با ۲ پیروزی، ۴ تساوی و ۳ شکست توانستند هر کدام ۴ امتیاز برای تیم ایران کسب کنند. پویا ایدنی هم با یک پیروزی، ۴ تساوی و ۴ شکست توانست ۳ امتیاز بدست آورد.

تیم ملی شطرنج مردان ایران با ترکیب پرهام مقصودلو، پویا ایدنی، سید محمد امین طباطبایی، علیرضا فیروزجا و مسعود مصدق پور با قهرمانی در هر سه بخش سریع، برق آسا و استاندارد رقابتهای شطرنج جام ملت‌های آسیا جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی تیمی جهان را کسب کرده بود.


ششمی ایران در مسابقات شطرنج تیمی جهان
کپی رایت: منبع مطلب