خانه > سلامت > ۷۰ درصد شهر آق‌قلا زیر آب قرار دارد-سلامت

۷۰ درصد شهر آق‌قلا زیر آب قرار دارد-سلامت

فارس: امانگلدی ضمیر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: 70 درصد شهر آق‌قلا زیر آب قرار رفته و 21 روستای این شهرستان در محاصره آب قرار دارد.

۷۰ درصد شهر آق‌قلا زیر آب قرار دارد

وی تصریح کرد: تمام راه‌ها از آق‌قلا به گرگان، آق‌قلا به گنبدکاووس و آق‌قلا به اینچه‌برون به‌دلیل شدت حجم بالای آب و سیلی که در جریان است مسدود است.

فرماندار آق‌قلا با بیان اینکه شهرک صنعتی آق‌قلا کاملاً زیرآب قرار دارد و وضعیت فوق‌العاده اضطراری در این شهرستان حاکم است، بیان کرد: متأسفانه یک متر آب وارد شهرک صنعتی شده و بسیاری از واحدهای تولید و کارخانجات به دلیل آنکه مواد اولیه آنها زیرآب رفته تعطیل شده است.

ضمیر با اشاره به اینکه از ساعاتی دیگر در چهار نقطه شهر برای توزیع اقلام غذایی اقدام خواهیم کرد و به مردم توصیه می‌کنیم آرامش خود را حفظ کنند، یادآور شد: دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور دستورات لازم را برای تسریع در روند امدادرسانی به سیل‌زدگان صادر کردند و به اندازه جمعیت 134 هزار نفری آق‌قلا جیره غذایی وجود دارد و مردم در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

وی از اعزام گروه 35 نفره از شهرداری تهران و اسلامشهر برای امدادرسانی و تسریع در تخلیه آبگرفتگی از منازل و مانداب‌ها خبر داد و افزود: آنطور که باید نتواستیم به مردم سیل‌زده امدادرسانی کنیم اما توان استان و کشور را فراخوان کردیم ولی حجم آب بسیار بالاست و امیدوارم در هر فرصت‌های آینده جبران کننده خسارات باشیم.

فرماندار آق‌قلا با بیان اینکه امدادرسانی در آق‌قلا همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجهیزات از شهرداری تهران به آق‌قلا رسیده است و همه توان خود را برای امدادرسانی به کار گرفتیم تا مشکل سیل‌زدگان در اسرع وقت حل شود.


۷۰ درصد شهر آق‌قلا زیر آب قرار دارد
کپی رایت: منبع مطلب