خانه > سلامت > دولت بدون وعده و شعار شرایط زندگی عادی سیل‌‌زدگان را فراهم کند – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت

دولت بدون وعده و شعار شرایط زندگی عادی سیل‌‌زدگان را فراهم کند – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز: یک مشاور خانواده گفت: دولت بدون وعده و شعار شرایط زندگی عادی سیل‌‌زدگان را فراهم کند.

به گزارش سلامت نیوز، اصغر کیهان‌نیا در گفتگو با آنا، درباره چگونگی تعمیم آرامش ذهنی و سلامت روانی به سیل‌زدگان گفت: سیل‌زدگان نیاز به متخصص دارند. وقتی ضایعه‌ای برای فردی اتفاق می‌افتد که جبران‌ناپذیر است، از دو راه امکان کمک کردن به آنها وجود دارد. راه اول کمک‌های اقتصادی و امدادی و راه دوم احساس تنهایی نکردن آنهاست.

این مشاور خانواده افزود: در حقیقت سیل‌زدگان باید احساس کنند اگر چیزی را از دست داده‌اند، به‌نوعی جبران خواهد شد و دوم آنها بدانند که تنها نیستند و کسانی(مسئولان) هستند که از آنها حمایت می‌کنند.

وی گفت: به‌محض اینکه نیاز سیل‌زده‌ها تأمین شود و از نظر روحی و روانی احساس کنند که کسی غم‌خوار و نگران آنهاست، برای مدتی آرامش بسیار زیادی پیدا خواهند کرد.

کیها‌ن‌نیا ادامه داد: حضور متخصصان روانی و روان‌شناسان در بین سیل‌زدگان بحث دیگری است که باید با کسانی که در این ضایعه مال‌ یا فرزندان‌شان را از دست داده‌اند صحبت و حقیقت این اتفاق بزرگ را بیان کنند که دست کسی نبوده و مسئله طبیعی بوده است.

وی افزود: وقتی که آدم‌ها احساس کنند که در این ضایعه، شخصی یا دشمنی مقصر نبوده و این یک بلا یا اتفاق آسمانی بوده، آنها احساس بهتری پیدا خواهند کرد.

نویسنده کتاب‌های خانواده و مشاور خانواده درباره اقدامات دولت در این زمینه گفت: دولت باید اقدامات مادی و معنوی انجام دهد، چرا که تامین زیان مالی سیل‌زدگان نوعی تسکین است. دولت باید بدون شعار و وعده‌ها و با سرعت هر چه بیشتر شرایط اسکان ، تغذیه و چیزهایی را که از دست داده‌اند فراهم کند. البته چون این سیل فراگیر بوده و چند استان ما را دربرگرفته این انتظار خارق‌العاده را هم نمی‌توان از دولت داشت که بتواند همه اینها را به‌موقع جبران کند.


دولت بدون وعده و شعار شرایط زندگی عادی سیل‌‌زدگان را فراهم کند – سلامت شهر – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب