خانه > مجله ورزشی > اخبار فوتبال > قطری ها تنها 200 بلیت را به تماشاگران ایرانی داده اند

قطری ها تنها 200 بلیت را به تماشاگران ایرانی داده اند

تیم ملی فوتبال ایران

مرحله نهايي مسابقه‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در قاره آسيا در گروه 2 با دیدار قطر و ايران پیگیری می شود. این دو تیم در حالی به مصاف هم مي‌روند که دو تيم حق هيچ گونه اشتباهي ندارند.  در حالي که ورزشگاه جاسم حمد قطر ظرفيت حضور 15 هزار تماشاگر را دارد، فدراسيون فوتبال اين کشور برخلاف قوانين فيفا تنها 200 قطعه بليت را براي تماشاگران ايراني در نظر گرفته است؛ تماشاگراني که بايد از ورودي شماره 9 ورزشگاه وارد شوند.

با اين حال به گفته‌ اميرحسين حسيني، مدير رسانه‌اي تيم ملي با توجه به حضور پرتعداد ايراني‌ها در قطر و هم‌چنين سابقه‌ استقبال آنها در جام‌ملت‌هاي آسيا 2012 پيش‌بيني مي‌شود نزديک به 1000 تا 1500 ايراني براي بازي سرنوشت‌ساز امشب به ورزشگاه بيايند. کشور ميزبان بر اساس قوانین فدراسیون جهانی فوتبال فیفا بايد 10 درصد از ظرفيت ورزشگاه جاسم حمد را (1500 نفر) به تماشاگران مهمان اختصاص دهد.

این بازی، هشتمین رویارویی ایران و قطر در تاریخ مسابقات مقدماتی جام جهانی است. ایران و قطر تاکنون 18 بار در مسابقات مختلف باهم روبرو شده اند که ایران 10 برد و قطر نیز 3 برد بدست آورده اند و 5 بازی نیز مساوی شده است. ایران 30 گل و قطر نیز 15 گل به ثمر رسانده است. آخرین رویارویی دو تیم 356 روز پیش و در تهران بود که دو تیم در بازی رفت به تساوی بدون گل رضایت دادند.