خانه > سلامت > ابراز نگرانی پامپئو از وضعیت زندان‌های مصر-سلامت

ابراز نگرانی پامپئو از وضعیت زندان‌های مصر-سلامت


خبرگزاری ایسنا: مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در پیامی برای کارگروه ویژه در مصر، نگرانی خود از وضعیت نابسامان زندان‌های مصر را به آنها ابراز کرد و مخالفت خود را با هرگونه بازداشت ظالمانه یا بدرفتاری با هر شخصی از هر تابعیتی اعلام نمود.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه واشنگتن به صورت گسترده گزارش‌ها درباره وضعیت زندان‌های مصر را بررسی کرد، گفت که این گزارش‌ها را تایید می‌کند.

پامپئو در پایان تاکید کرد که مسئولان آمریکایی به همکاری‌های خود با مسئولان مصصری در بالاترین سطح درباره مسائل یاد شده ادامه خواهند داد.

پیام پامپئو در پاسخ به اظهارات کارگروه ویژه در مصر مطرح شد. در این کارگروه، تعدادی از کارشناسان امور مصر در پژوهشکده‌های آمریکایی پس از فوت محمد مرسی، اولین رئیس جمهور غیرنظامی منتخب مصر حضور دارند.

این گروه در اظهارات خود به وضعیت نابسامان بازداشت‌شدگان در زندان‌های مصر و نقض پیش‌وپا افتاده‌ترین حقوق آنها و مواردی چون شکنجه، سلول‌های انفرادی و عدم رسیدگی پزشکی عامدانه پرداخت.

مرسی در ۱۷ ژوئن گذشته در یکی از جلسه‌های محاکمه خود در پرونده “جاسوسی برای حماس” فوت کرد.

مرگ او اتهامات علیه مسئولان مصری مبنی بر بی‌توجهی به زندانیان و محکومان و محرومیت آنها از حقوق‌شان به ویژه روند درمانی را افزایش داد.


ابراز نگرانی پامپئو از وضعیت زندان‌های مصر
کپی رایت: منبع مطلب