خانه > سلامت > با بدشانس‌ترین سرباز جنگ جهانی اول آشنا شوید-سلامت

با بدشانس‌ترین سرباز جنگ جهانی اول آشنا شوید-سلامت

انتخاب: جنگ های جهانی تلفات پرشمار و تبعات دردناکی داشتند. در طول جنگ جهانی اول شمار زیادی از نظامیان طرفین درگیر جان باختند. اما هیچکس به اندازه یک سرباز کانادایی بدشانس نبود.

در طول جنگ جهانی اول، جورج لارنس پرایز كانادایی توسط یك تیرانداز آلمانی با شلیك یک گلوله کشته شد و تنها 2 دقیقه قبل از آتش بس بزرگ جنگ جهانی از دنیا رفت.

در تاریخ 11 نوامبر 1918 ، گردان 28 کانادایی ها تمام پل های کانال دو مرکز بین فارمریز و روستای هاور در بلژیک را از ساعت 4:00 صبح محاصره کردند. هدف آنان ایمن سازی شرایط روی پل بود.اما راس ساعت 9 صبح، این گردان پیامی را دریافت کرد که در آن اعلام شده بود تمام خصومت ها تا ساعت 11 صبح متوقف می شوند و به عبارتی دقیق تر جنگ به پایان می رسد.

با بدشانس‌ترین سرباز جنگ جهانی دوم آشنا شوید

با این حال ، پرایز و یک سرباز دیگر فکر می کردند که موقعیت آنها در کانال بسیار حساس است و ممکن است با ترک این مکان هدف حمله های شدید دشمنان قرار گیرند در نتیجه مرتب به گشت زنی خود ادامه دادند تا از حریم پل دفاع کنند. طی یکی از همین گشت زنی ها بود که آنان دریافتند سربازان آلمانی پشت صخره ای مشرف به آنان پنهان شده اند. بنابراین کانادایی ها آلمانی ها را دنبال کردند و کار به تیراندازی کشیده شد.

حین تیراندازی پرایز تیر خورد و مجروح شد. جالب است بدانید او دقیقا ساعت 10.58 صبح یعنی دو دقیقه قبل از اعلان رسمی آتش بس درگذشت.


با بدشانس‌ترین سرباز جنگ جهانی اول آشنا شوید
کپی رایت: منبع مطلب