خانه > سلامت > جان بولتون روسیه را به دزدی متهم کرد-سلامت

جان بولتون روسیه را به دزدی متهم کرد-سلامت


خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک: «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، روسیه را به سرقت فن آوری پیشرفته آمریکایی متهم کرد.

بولتون این ادعا را در واکنش به انفجار اخیر در تاسیسات نظامی روسیه در منطقه آرخانگلسک عنوان کرده است.

مشاور ترامپ همچنین در این ارتباط مدعی شد که حادثه انفجار اخیر در تاسیاست نظامی روسیه نشان می‌دهد، اقتصاد روسیه در تجهیزات دفاعی هزینه می‌کند و نه تنها زرادخانه هسته‌ای خود را مدرن کرده بلکه انواع جدیدی از ابزارهای پرتاب موشک از جمله آوانگارد و موشک‌های کروز مافوق صوت که بخش اعظم آن را از فن آوری آمریکا به سرقت برده، ساخته است.

بولتون در ادامه با هشدار به سرقت آن چه توانمندی آمریکا از سوی روسیه عنوان کرد، نسبت به دسترسی دیگر کشورها به این فناوری ابراز نگرانی کرد و آن را چالش واقعی برای آمریکا دانست.

اواخر هفته گذشته انفجاری در پایگاه نظامی نیونوسکا واقع در شمال غرب روسیه روی سکویی بر سطح آب‌های دریای سفید اتفاق افتاد که بر اثر آن تعدادی از نظامیان و پژوهشگران نظامی روسیه جان باختند.

پایگاه نظامی نیونوسکا که انفجار در آن روی داده یک پایگاه تست و پرتاب آزمایشی موشک‌های روسی است که سال ۱۹۵۴ افتتاح شده و اغلب موشک های بالیستیک در آنجا آزمایش می‌شود.

این انفجار چند روز پس ازحادثه ای دیگر در یک انبار مهمات در منطقه کراسنویارسک واقع در منطقه سیبری روی داد.


جان بولتون روسیه را به دزدی متهم کرد
کپی رایت: منبع مطلب