خانه > سلامت > مکالمه تلفنی ترامپ و پوتین منتشر نشود-سلامت

مکالمه تلفنی ترامپ و پوتین منتشر نشود-سلامت


خبرگزاری مهر: دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به انتشار متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش با همتای اوکراینی وی امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد: امیداریم سطح روابط میان مسکو- واشنگتن هیچگاه به مرحله ای نرسد که متن مکالمه تلفنی ترامپ و پوتین منتشر شود.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در ادامه گفت که انتشار متن گفتگوی تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و اوکراین پس از موافقت دو کشور روی داد؛ اما روسیه تا کنون چنین درخواستی را دریافت نکرده است.

این درحالیست که وزارت دادگستری آمریکا چندی پیش متن مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با همتای اوکراینی خود را منتشر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا در این باره اعلام کرد که متن ۵ صفحه ای نوشتاری این گفتگوی تلفنی را از طبقه بندی اطلاعاتی خارج کرده در وبگاه کاخ سفید نیز منتشر کرده است.

به گزارش رویترز، در این متن مشخص است که ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین خواسته است تا به پرونده فرزند «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا «نگاهی» بیاندازد.

این در حالیست که برخی از مقامات آمریکائی پیشتر اعلام کرده بودند که در صورتیکه ترامپ برای انجام تحقیقات درباره فرزند «جو بایدن» بر زلنسکی اعمال قدرت کرده باشد، باید مورد استیضاح قرار بگیرد.


مکالمه تلفنی ترامپ و پوتین منتشر نشود
کپی رایت: منبع مطلب