خانه > سلامت > وعده اردوغان به خانواده خاشقجی-سلامت

وعده اردوغان به خانواده خاشقجی-سلامت


خبرگزاری مهر: رئیس جمهوری ترکیه در خصوص عدم تکرار حادثه ای مشابه با قتل فجیع خاشقجی به خانواده وی وعده داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه در مقاله‌ای در ارتباط با قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و ستون نویس واشنگتن پُست در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول تاکید کرد که اقدامات کشورش جهت روشن کردن ابعاد این جنایت در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهوری ترکیه در این خصوص تصریح کرد: قتل جمال خاشقجی در کنار ابعاد انسانی آن، به دلیل سوء استفاده از اصل مصونیت‌ دیپلماتیک نگران‌کننده است. معتقدیم که عدالت در این باره از طریق برگزاری دادگاه‌های ملی و بین‌المللی اجرا خواهد شد.

اردوغان در این باره ادامه داد: متعهد می‌شوم که ترکیه در روزهای آینده نیز به تلاش خود جهت روشن شدن ابعاد جنایت خاشقجی ادامه خواهد داد. عدم شفافیت در مدیریت روند دادرسی، برگزاری جلسات دادگاه در پشت درهای بسته و ادعای آزادی غیررسمی مظنونین، علاوه بر ایجاد ناامیدواری در برآورده شدن انتظارات جامعه جهانی، به اعتبار عربستان سعودی نیز لطمه خواهد زد.

وی اضافه کرد: ما به عنوان دوست عربستان سعودی خواهان چنین امری نیستیم. جلوگیری از تکرار چنین جُرمی (قتل جمال خاشقجی) در سراسر دنیا هم به نفع ترکیه و هم به نفع بشریت خواهد بود. تلاش برای مجازات عاملان راهی برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث خواهد بود. این وعده ما به خانواده خاشقجی است.


وعده اردوغان به خانواده خاشقجی
کپی رایت: منبع مطلب