خانه > سلامت > ٣٥٠ پارک و ۱۰ هزار خطر!-سلامت

٣٥٠ پارک و ۱۰ هزار خطر!-سلامت


خبرآنلاین: خبری دیدم از یک نماینده شورای شهر تهران با این عبارات “” زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران: « پس از بازدید از ۳۵۰ پارک در تهران ۱۰ هزار خطر در این اماکن شناسایی شده که هفت هزار خطر در حوزه ایمنی و بهداشت و سه‌هزار خطر نیز در حوزه محیط زیست گزارش شده است.»

بنده ایشان را نمی شناسم حتما در اینگونه موارد تخصصی نیز دارند ولی برای بنده که ٣٠ سال است در مهندسی زلزله و مدیریت بحران سوانح بلاخره حرفهایی البته نه در این تراز عالی برای گفتن و تدریس داشتم جای حیرت است !
یاد فرمایش اقای گوبلز افتادم ! اول اینکه برای بازدید ٣٥٠ پارک و به ازای هر پارک کمه کم ٣ روز حداقل ١٠٠٠ روز نیاز است ؟ ١٠/٠٠٠ خطر! تعریف خطر چیست برخی موارد در دنیا تعریف دارند تصور می کنم به این مطلب توجه نفرمودند این نماینده محترم شهر بنده ؟

مگر میشود در ٣٥٠ پارک ١٠٠٠٠ خطر وجود داشته باشد ! یعنی حدود ٣٠ خطر (حتی با تعریف غلط) هر پارک بطور میانگین!! بر اساس این فرضیه دست کم در تهران باید مثلا روزی ٣ نفر در هر پارک کشته شوند و مثلا ١٥ نفر نقص عضو و بقیه هم اسهال و استفراغ و وبا و …. بگیرند ! تا ٣٠ مورد هنوز جا دارد!

شایسته نیست حرف نسنجیده، بعضی چیز ها را دیگر نمی شود تحمل کرد واقعا نمی شود، امیدوارم منظورشان این باشد که در پارک الف، ۴ مورد خطر برق گرفتگی، الودگی اب شرب با اب فاضلاب، اتش سوزی و لغزش کودکان و سالمندان بدلیل شیب زیاد به کرات وجود دارد ! تفاوت از شرق تا غرب است. با پوزش، این شهر هنوز تهی از افراد خبره نشده است… البته بزودی.

فریبرز ناطقی الهی

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله


٣٥٠ پارک و ۱۰ هزار خطر!
کپی رایت: منبع مطلب