خانه > سلامت > واکنش سازمان‌ملل به عدم صدور روادید روس‌ها-سلامت

واکنش سازمان‌ملل به عدم صدور روادید روس‌ها-سلامت

خبرگزاری فارس: سازمان ملل متحد روز پنجشنبه از اقدام آمریکا در امتناع از صدور روادید برای اعضای هیئت روسیه جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابراز نگرانی کرد.

«استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره این موضوع گفت: «درباره این موضوع بسیار نگران هستیم.»

واکنش سازمان‌ملل به عدم صدور روادید توسط آمریکا

دوجاریک گفت: «کمیته روابط با کشور میزبان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد»، این موضوع را به بحث گذاشته است.

خبرگزاری اینترفکس گزارش داده بود دولت آمریکا برای ۱۰ نفر از اعضای هیات روس برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل ویزا صادر نکرده است.

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه چندی پیش به خبرنگاران گفت: «این یک نمونه بی‌احترامی از طرف آمریکا به کشورهای عضو سازمان ملل و عدم انجام تعهدات یک کشور میزبان است. این نمونه جدیدی از بی‌توجهی به حقوق کشورها و سازمان‌های بین‌المللی است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از صدور روادید برای یک سوم اعضای هیأت ایرانی نیز برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خودداری کرده است.

همچنین «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران که برای مجمع عمومی سازمان ملل، وارد نیویورک شده بود با همان محدودیت‌های شدید عبور و مروری روبرو شد که واشنگتن ماه ژوئیه سال جاری میلادی برای کارکنان هیأت ایرانی در سازمان ملل تحمیل کرده بود.


واکنش سازمان‌ملل به عدم صدور روادید روس‌ها
کپی رایت: منبع مطلب