خانه > سلامت > اعتراض شدید پرسپولیس به رأی کمیته استیناف-سلامت

اعتراض شدید پرسپولیس به رأی کمیته استیناف-سلامت

سایت رسمی باشگاه پرسپولیس: باشگاه پرسپولیس درباره احکام انضباطی سنگینی که کمیته انضباطی برای پرسپولیس و بازیکنان این تیم صادر کرده است، اطلاعیه صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛ با توجه به رد تجدید نظرخواهی و رفع محرومیت شجاع خلیل زاده، کاهش محرومیت فرشاد احمدزاده و بررسی جریمه مالی کنعانی زادگان، تاکید کرد؛ به صورت مستند و قانونی اثبات می کنیم که طی ماههای گذشته با تخلفات فاجعه آمیز و تاسف بار برخی تیم ها که رقبای پرسپولیس هستند برخوردی نشده اما سخت گیرانه ترین احکام برای تیم و بازیکنان و هواداران پرسپولیس صادر شد. این رویه موجب متضرر و قربانی شدن پرسپولیس و هوادران آن شده است.

اطلاعیه پرسپولیس درباره احکام انضباطی فدراسیون

آیا می توان فراموش کرد که اواخر فصل گذشته چه اتفاقات تلخی در استادیوم ها رخ داد و کمیته انضباطی حداقلی ترین محرومیت ممکن را برای برخی تیم ها در نظر گرفت و در قبال پرسپولیس در همین دربی سخت گیرانه ترین احکام صادر شد.

رویه موجود نشان دهنده حقایقی تلخ است. سیاست یک بام و دو هوای حاکم بر لیگ برتر و تبعیض های موجود سایه بی عدالتی و تبعیض را روی فوتبال ایران انداخته است. در این شرایط، این پرسپولیس است که در پی هت تریک قهرمانی و اعمال فشارها از هر سو لطمه می خورد. متاسفانه امروز باید صراحتا اعلام داشت که شرایط عادلانه برای رقابت وجود ندارد.

پرسپولیس علاوه بر احکام انضباطی از ناحیه برنامه ریزی مسابقات نیز لطمه می بیند. برگزاری تنها دو دیدار خانگی در روز تعطیل برای پرسپولیس، در شرایطی که برخی مدعیان قهرمانی نه و هفت بازی خانگی را روز جمعه برگزار می کنند گویای این واقعیت است. روش های متفاوت و عدم وحدت رویه در بلیط فروشی باشگاهها نیز بحران دیگری است که پرسپولیس از آن آسیب می بیند.

عجیب و غیر قابل باور است شجاع خلیل زاده طبق بررسی های باشگاه پرسپولیس بر مبنای یک عکس و بدون گزارش ناظر یا داور بخاطر یک حرکت که قسم می خورد سوء برداشت شده محروم می شود.

بخش حقوقی باشگاه با ارایه مستندات اثبات کرده که خلیل زاده بعد از اعلام پنالتی هیچ بی احترامی به داور نکرده که تحریک تماشاگران تلقی شود اما با این وجود دو جلسه محرومیت او لغو نمی شود و عجیب تر اینکه این بازیکن تا زمان صدور رای فرصت دفاع نداشته و از آن سو فرشاد احمدزاده با دستور موقت محروم شده بود.

پس چگونه است که وقتی در بازی پرسپولیس و ماشین سازی علاوه بر فحاشی های ممتد به بیرانوند و اعضای تیم پرسپولیس، بازی به خاطر اعتراض های تند یک مربی، با وقفه هشت دقیقه ای روبرو می شود خبری از دستور موقت نیست و قبل از صدور حکم هم به آنها فرصت دفاع هم داده می شود؟

چگونه است پرسپولیس یک جلسه قطعی محروم از تماشاگر می شود اما تیمی که تماشاگرانش مکرر به پرسپولیسی ها فحاشی می کند، می تواند توضیحاتی ارائه نماید.

نمونه ها و موارد زیادی از تبعیض ها ، وجود دارد که باشگاه پرسپولیس آنها را مکتوب به فدراسیون گزارش خواهد کرد و اگر توضیحی قانع کننده وجود نداشته باشد تمامی احکام تبعیض آمیز را رسانه ای خواهد کرد.


اعتراض شدید پرسپولیس به رأی کمیته استیناف
کپی رایت: منبع مطلب