خانه > سلامت > تاکید عبدالمهدی بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت-سلامت

تاکید عبدالمهدی بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت-سلامت

خبرگزاری تسنیم: شبکه السومریه عراق گزارش داد تک تیراندازانی در صفوف تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی وجود دارند که برای ایجاد فتنه تلاش می‌کنند.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از کشته شدن دو شهروند و دو نیروی امنیتی به ضرب گلوله تک تیراندازان ناشناس در بغداد خبر داده است.

این واحد در بیانیه‌ خود تاکید کرد چهار نفر از جمله دو نیروی امنیتی در میدان الطیران و مول النخیل و خیابان فلسطین و جاده محمد القاسم هنگام خروج از الباب الشرقی در بغداد هدف گلوله تک تیراندازان ناشناس قرار گرفته و کشته شدند.

السومریه همچنین از برگزاری نشست سه جانبه در مقر عملیات بغداد با مشارکت استاندار بغداد و وزیر دفاع عراق خبر داد.

«تحسین الخفاجی» سخنگوی وزارت دفاع عراق تاکید کرده بود که افراد نفوذی در تظاهرات اخیر به سمت تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی تیراندازی کردند که هدف آنها ایجاد فتنه بود.

تازه‌ترین اظهارات نخست وزیر عراق

عادل عبدالمهدی تاکید کرد مرجعیت دینی بار دیگر نشان داد که سوپاپ اطمینان عراق است و چراغی است که راه هدایت را در ایام سختی ترسیم می‌کند.

نخست وزیر عراق تصریح کرد دولت به بالاترین درجات شفاف سازی و رایزنی درباره ارائه اسامی کمیته مبارزه با فساد که مرجعیت پیشنهاد داده، پایبند است.

تاکید عبدالمهدی بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت

وی اظهار داشت مرجعیت موضع خود را در قبال حوادث تاسف‌باری که کشور با آن روبرو است، اعلام کرده به طوری که حمله به اموال عمومی و تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی را محکوم کرده و مردود دانسته و همچنین از گروه‌ها خواسته است شیوه خود در تعامل با مشکلات کشور را تغییر دهند.

نخست وزیر عراق افزود دولت خود را به ارائه برنامه‌های علمی و به کارگیری هر آنچه در توان دارد برای کاهش رنج شهروندان و بهبود خدمات و فراهم کردن فرصت‌های شغلی متعهد می‌داند.

عبدالمهدی همچنین خوستار همکاری و فعالیت مشترک قوای مقننه و قضائیه عراق با تمام اختیاراتشان شد و گروه‌های سیاسی هم خواست با دولت در زمینه فراهم کردن شرایط اصلاحات همکاری کنند.

محمد الحلبوسی : حساب ویژه‌ای بر حمایت مرجعیت عالی دینی از اجرای برنامه اصلاحات باز کرده‌ایم.

رئیس پارلمان عراق هم در واکنش به تحولات اخیر گفت ما بر حمایت از تظاهرکنندگان و مطالبات آنها تاکید می‌کنیم.

محمد الحلبوسی امشب در سخنانی تاکید کرد طرحی برای احداث 100 هزار واحد مسکونی برای حل مشکلات مسکن وجود دارد.

وی افزود خطر فساد کمتر از خطر تروریسم نیست و آینده عراق را در معرض خطر قرار می‌دهد.

رئیس پارلمان عراق با تاکید بر جایگاه ونقش مهم مرجعیت عالی دینی تصریح کرد ما خیلی بر نقش مرجعیت دینی و حمایت از اجرای برنامه اصلاحات تکیه کرده‌ایم.

حلبوسی همچنین از نمایندگان تظاهرکنندگان خواسته است در نشست فردا شنبه پارلمان حضور پیدا کنند.

واکنش ائتلاف الفتح به تحولات اخیر

ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری به تحولات اخیر واکنش نشان داد. بر اساس گزارش شبکه المیادین، ائتلاف الفتح در بیانیه‌ای اعلام کرد ما تمام اختیارات را به نخست وزیر تفویض می‌کنیم تا بسته اصلاحات را از جمله تعدیل کابینه اجرا کند.

این ائتلاف آورده است دولت باید مسئولیت هرگونه شکست یا تاخیر در اجرای اصلاحات مطلوب را برعهده بگیرد.

ائتلاف الفتح خاطر نشان کرد ما بر عمل به رهنمودهای مرجعیت عالی دینی تاکید کرده و خواستار ارائه بسته اصلاحات و اجرای آن در یک مدت زمانی مشخص هستیم.

شبکه السومریه گزارش داد مقتدی صدر رهبر جریان صدر خواستار استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام با نظارت سازمان ملل متحد شده است.

بر اساس گزارش این شبکه، ایاد علاوی نخست وزیر اسبق عراق هم راه حل هایی برای آرام شدن اوضاع ارائه کرده است.

نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر اسبق عراق هم از نمایندگان پارلمان خواسته است به مسئولیت خود عمل کرده و در نشست فردا شنبه پارلمان شرکت کنند.


تاکید عبدالمهدی بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت
کپی رایت: منبع مطلب