خانه > سلامت > واکنش تانک روس به محرومیت ۴ ماهه‌اش-سلامت

واکنش تانک روس به محرومیت ۴ ماهه‌اش-سلامت

خبرگزاری ایسنا: عبدالرشید سعدالله یف آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم روسیه و یکی از بهترین کشتی‌گیران جهان که ۴ مدال طلا و یک نقره جهان و یک طلای المپیک را در کارنامه خود دارد، پس از کسب چهارمین مدال طلای جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان، لباسی را بر تن کرد که بر روی آن تصویر امام شامیل داغستانی رهبر سیاسی، نظامی و مذهبی جنبش ضدحکومت امپراتوری روسیه در داغستان نقش بسته بود و به دلیل این اقدام سیاسی از سوی اتحادیه جهانی با محرومیت ۴ ماهه از حضور در تمامی میادین مواجه شد.

در پی این حکم محرومیت اندک اتحادیه جهانی کشتی که با توجه به در پیش نبودن رویدادی مهم، خللی در برنامه‌های این کشتی‌گیر روس ایجاد نمی‌کند، وی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و بار دیگر تاکید کرد احترام ویژه‌ای برای امام شامیل رهبر سیاسی، نظامی و مذهبی جنبش ضدحکومت امپراتوری روسیه در داغستان قائل است.

واکنش تانک روس به محرومیت ۴ ماهه‌اش

سعدالله یف در این‌باره اظهار کرد: اتحادیه جهانی کشتی در رویدادهای بزرگ قوانین سختی دارد که بر اساس آن یک ورزشکار نمی‌تواند لباسی که حاوی شعارهای سیاسی و مذهبی باشد، بر تن کند. امام شامیل برای من یک شخصیت و الگوی بزرگ باقی می‌ماند و از این موضوع احساس غرور می‌کنم. این محرومیت تاثیری در برنامه‌ها و روند آماده‌سازی من نخواهد داشت.


واکنش تانک روس به محرومیت ۴ ماهه‌اش
کپی رایت: منبع مطلب