خانه > سلامت > ضرورت دقت در کاهش تماس و فاصله‌گذاری میان افراد سالم – جهان-سلامت

ضرورت دقت در کاهش تماس و فاصله‌گذاری میان افراد سالم – جهان-سلامت


سلامت نیوز:متخصصان علوم پزشکی در سنگاپور به شواهد بیشتری دست یافته‌اند که نشان می‌هد افراد سالم می‌توانند کروناویروس را گسترش دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، متخصصان شواهد بیشتری ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد کروناویروس از طریق افرادِ به ظاهر سالم که هیچ علائمی از بیماری را ندارند نیز می‌تواند گسترش پیدا کند.

نتایج آزمایشی که به تازگی در سنگاپور انجام گرفته نشان می‌دهد حدود ۱۰ درصد از موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به دلیل ارتباط با افرادی صورت گرفته که ناقل این ویروس بوده‌اند اما علائم بیماری را نداشته‌اند.

همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در پاسخ به این یافته و موارد مشابه در دستورالعملی افرادی را خطاب قرار داده است که دچار علائم بیماری کووید-۱۹ نیستند اما با افراد مبتلا یا مشکوک به بیماری در ارتباط بوده‌اند. در حقیقت تمامی افراد می‌توانند ناقل ویروس باشند حتی اگر علائمی از بیماری در آنان وجود نداشته باشد.

کارشناسان اظهار داشتند: یافته های بدست آمده چالشی در راستای اقدامات صورت گرفته برای کنترل همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اهمیت حفظ فاصله گذاری اجتماعی و دیگر اقدامات اتخاذ شده برای جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر این بیماری است.

به گزارش ژاپن تودی، یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه تگزاس که موارد انتقال کروناویروس در کشورهای مختلف را بررسی کرده‌اند، گفت: ضرورت دارد تا افراد در رابطه با کاهش تماس و ارتباط با افراد سالم نیز دقت بیشتری داشته باشند.


ضرورت دقت در کاهش تماس و فاصله‌گذاری میان افراد سالم – جهان
کپی رایت: منبع مطلب