خانه > سلامت > محموله دارویی مرتبط با کرونا از بلغارستان وارد کشور شد – دارو – مراقبت-سلامت

محموله دارویی مرتبط با کرونا از بلغارستان وارد کشور شد – دارو – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: مدیرکل گمرک بازرگان گفت: محموله دارویی مرتبط با ویروس کووید – ۱۹ و خریداری شده از کشور بلغارستان به میزان هشت تن از طریق بازارچه مرزی «ساری‌سو» وارد ایران شد.

به گزارش سلامت نیوز، صادق نامدار در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: این دومین محموله دارویی است که با توافق مدیران مرزی ایران و ترکیه از طریق بازارچه مرزی «ساری‌سو» در ماکو وارد کشور می‌شود، تا در اختیار مدیران بخش درمان کشور قرار گیرد.

وی اضافه کرد: این محموله به ارزش یک میلیون و ۴۸۱ هزار یورو پس از پذیرش و تحویل و انجام تشریفات گمرکی با یک کامیون به مقصد گمرک «شهریار» تهران راهی شد.

نامدار بیان کرد: گمرک بازرگان آمادگی دارد تا کلیه محموله‌های دارویی را از طریق بازارچه مرزی «ساری‌سو» که در یک کیلومتری بازرگان قرار دارد، وارد کشور کند.

وی ادامه داد: شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی می‌توانند جهت هماهنگی با گمرک کشور ترکیه و حمل بار دارویی، مشخصات کامیون خود را به گمرک بازرگان اعلام نمایند.

به گفته نامدارخستین محموله دارویی خریداری شده از کشور آلمان نیز چند روز قبل به میزان ۲۶ تن از طریق همین بازارچه وارد کشور شده بود.

بازارچه «ساری‌سو» یک بازار مرزی در نزدیکی ماکو بوده که در بین حوزه شهرستان ماکو و شهر مرزی «دوغوبایزید» در استان آغری ترکیه واقع است.

گمرک بازرگان یکی از مبادی سه‌گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است؛ این استان دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم‌بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است و یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور در این استان قرار دارد.


محموله دارویی مرتبط با کرونا از بلغارستان وارد کشور شد – دارو – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب