خانه > سلامت > تحویل ۴۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید به بیمارستان‌ها – درمان – مراقبت-سلامت

تحویل ۴۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید به بیمارستان‌ها – درمان – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: رئیس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تحویل شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، مهدی یوسفی گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون تعداد ۴۵ دستگاه سی تی اسکن برای مراکز درمانی دولتی تهیه و بلافاصله توسط هیات امنا توزیع شد.

وی افزود: تهیه دستگاه‌های سرمایه‌ای بر اساس نقشه راه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و در این راستا به شرط تهیه اعتبار ادامه خواهد داشت.

سی تی اسکن یکی از دستگاه های تشخیص ابتلا به ویروس کروناست که در صورت عفونت ریه این افراد، به تشخیص این بیماری کمک می کند و دقت تشخیصی آن در این موارد از دست تشخیص کرونا ( PCR) بیشتر است.

تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار تست تشخیص کرونا در کشور انجام شده است و با استفاده از این و روش های تشخیصی دیگر مانند تشخیص از طریق سی تی اسکن، ۶۶ هزار و ۲۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا شناسایی شده اند و از این تعداد ۴۱۱۰ نفر جان خود را از دست داده اند و ۳۲ هزار و ۳۰۹ نفر بهبود یافته اند. ۳۹۱۸ نفر از این بیماران اکنون در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.


تحویل ۴۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید به بیمارستان‌ها – درمان – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب