خانه > سلامت > مترو در لیست ۱۰ نقطه پرخطر کرونا نیست – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت

مترو در لیست ۱۰ نقطه پرخطر کرونا نیست – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز:رئيس کميته سلامت شوراي شهر تهران با اشاره به پيشنهاد اجراي محدوديت‌هاي جامع در پايتخت به دليل شيوع کرونا گفت:‌ مترو در ليست 10 نقطه پرخطر ابتلا به کرونا نيست و طرح ترافيک، کمترين نقش را در انتشار اين بيماري دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ، ناهيد خداکرمي رئيس کميته سلامت شوراي شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره شيوع کرونا و اجراي محدوديت‌هاي تردد در پايتخت اظهار داشت: عليرضا زالي نامه‌اي را جهت ارائه به ستاد کشوري مقابله با کرونا آماده کرده و اين مبحث در آن طرح شده که به دليل انتشار جدي کوويد 19 در پايتخت تا اطلاع ثانوي محدوديت‌هاي جامع‌تر مصوب شود.

وي افزود: منظور از محدوديت‌هاي جامع، جلوگيري از برگزاري هر نوع سمينار، جشنواره و تجمع با تعداد افراد بالاي 10 نفر است همچنين مجالس رسمي و غيررسمي عروسي فعلاً بايد ممنوع شود. رئيس کميته سلامت شوراي شهر تهران ادامه داد:‌ شوراي شهر به تنهايي نمي‌تواند محدوديت به دليل کرونا در شهر اعمال کند ولي در حوزه شهري اعلام کرده‌ايم که همه کارمند حتي‌المقدور دورکار باشند و از برگزاري جلسات حضوري اجتناب شود.

خداکرمي بيان داشت:‌ نامه‌اي را براي حناچي در اين زمينه ارسال کرده‌ام و در اين نامه خواسته شده که در همه مناطق جلسات حضوري ممنوع و يا به حداقل برسد و کارمندان نيز تا جايي که ممکن است دورکار باشند.وي تصريح کرد: اجراي طرح ترافيک کمترين نقش را در انتشار بيماري کرونا دارد و بيشترين عامل ابتلا به کرونا حضور در محيط‌هاي سربسته و مکان‌هايي با تجمع بالا است.

از طرفي اگر طرح لغو شود آلودگي هوا هم بيشتر خواهد شد چرا که افزايش ازن به دليل تابش نور خورشيد هم وجود دارد و بيشتر شدن تردد خودروها سبب جولان اين آلاينده خواهد شد. رئيس کميته سلامت شوراي شهر تهران گفت: زماني که طرح لغو شد ميزان تردد خودروها به ويژه در مرکز شهر افزايش يافت و اين موضوع براي رانندگان تاکسي اتوبوس و ون که مدت زمان بيشتري در ترافيک هستند، خطرناک است.

خداکرمي گفت: لغو طرح ترافيک در مرکز شهر با معايبي همراه بود که اکنون دلايل گذشته کافي است که آن را مجدد لغو نکنيم. وي گفت: ‌تا امروز تمام مستنداتي که در دنيا منتشر شده نشان مي‌دهد که مترو جزو 10 نقطه پرخطر ابتلا به کرونا نيست تحقيقاتي هم در اين زمينه در مترو پاريس و نيويورک انجام شد و نشان داد حتي مترو منطقه نارنجي از نظر ابتلا به کرونا محسوب نمي‌شود.

اين عضو شوراي شهر تهران تأکيد کرد: انجام دورکاري و محدوديت در برگزاري مجالس و تشويق مردم به اصول ايمني مهمترين گام‌ها جهت مقابله با کرونا است و مسأله طرح ترافيک تنها براي انحراف اذهان است.

خداکرمي تصريح کرد: در استان‌هايي مانند اهواز که اکنون از نظر ابتلا به کرونا و شيوع آن پرخطر محسوب مي‌شوند اصلاً مترو وجود ندارد يا بحث طرح ترافيک مطرح نيست پس نبايد آدرس غلط به مردم دهيم و اين نکته نيز مدنظر باشد که لغو طرح تبعات بدتري براي عموم مردم شهر دارد.


مترو در لیست ۱۰ نقطه پرخطر کرونا نیست – سلامت شهر – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب