خانه > سلامت > هرگونه ادعا درباره درمان کرونا باید در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا بررسی شود – نظام سلامت-سلامت

هرگونه ادعا درباره درمان کرونا باید در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا بررسی شود – نظام سلامت-سلامت


سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که مردم به شایعه‌های مبنی بر تاثیر یک ماده غذایی مشخص بر کرونا توجه نکنند، گفت: هرگونه ادعا در زمینه درمان این بیماری باید با معاونت‌های غذا و دارو و درمان دانشگاه‌ها مطرح و توسط کمیته علمی بررسی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که یروس کرونا و بیماری ناشی از آن در حال حاضر بزرگ‌ترین چالش جهانی محسوب می‌شود، گفت: شایعه‌هایی مبنی بر تاثیر یک ماده غذایی مشخص یا توصیه‌های عجیب و غیرعلمی و نادرست یا مواردی مانند آن بر ویروس کرونا، موضوع تازه‌ای نیست. از ابتدای شیوع این ویروس در جهان و ایران، موارد این چنینی مطرح شده و بارها به این مسائل پاسخ داده شده است.

وی افزود: همواره از مردم خواسته‌ایم که به شایعه‌ها و ادعاهایی که خارج از چهارچوب وزارت بهداشت مطرح می‌شود، توجه نکنند و اخبار معتبر در زمینه ویروس کرونا را فقط از طریق وزارت بهداشت و رسانه‌های معتبر با منبع وزارت بهداشت دریافت کنند.

وی درباره برخی ادعاهای مطرح‌شده در زمینه درمان کرونا تصریح کرد: کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا که شامل اساتید و متخصصان پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی است، همه موارد در زمینه تاثیر بر ویروس کرونا را به صورت تخصصی بررسی می‌کنند.

لاری ادامه داد: هرگونه ادعا در زمینه تاثیر یا درمان این بیماری از طرف هر شخصی باید با معاونت‌های غذا و دارو و معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مطرح و سپس در کمیته علمی ستاد بررسی شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: از همه رسانه‌های کشور می‌خواهیم که در وضعیت موجود شیوع ویروس کرونا به شایعه‌ها در این زمینه دامن نزنند و آخرین اخبار معتبر علمی را از طریق وزارت بهداشت و با تایید کمیته علمی کرونا دنبال کنند.


هرگونه ادعا درباره درمان کرونا باید در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا بررسی شود – نظام سلامت
کپی رایت: منبع مطلب