خانه > سلامت > تاکید کمیسیون بهداشت بر تعیین تکلیف هر چه سریعتر استخدام کادر درمان – جامعه پزشکی-سلامت

تاکید کمیسیون بهداشت بر تعیین تکلیف هر چه سریعتر استخدام کادر درمان – جامعه پزشکی-سلامت


سلامت نیوز:یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین وضعیت استخدام کادر درمان و تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت در جلسه امروز کمیسیون آموزش خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،محمدعلی محسنی بندپی در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امروز کمیسیون آخرین وضعیت جذب، بکارگیری، تبدیل وضعیت، برقراری فوق العاده ویژه و پرداخت معوقات کادر درمان را با حضور مسئولان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و بنیاد شهید مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: دولت وعده استخدام ۱۰ هزار کادر درمان را داده بود که هنوز این تعداد به ۴۰۰۰ نفر هم نرسیده است. دلیل آن محدودیت های جدی بودجه ای با کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت و مالیات بر درآمد است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع قرار شد که در جلسات بعدی به صورت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ چون در حال حاضر کادر بهداشت و درمان در راس مبارزه با کرونا هستند و لازم است وضعیت استخدامی آنها هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی افزود: بخش دیگر این جلسه مربوط به بررسی آئین نامه تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت با حضور مسئولان سازمان امور استخدامی به خصوص در این شرایط کرونایی بود. طبق مصوبه اعلامی پزشکان، پرستاران و همیاران که در مبارزه با کرونا فوت کرده اند باید شهید خدمت محسوب شوند. پیشنهاد کمیسیون این بود که پوشش این افراد به گونه ای باشد که تمام مرتبطان برای درمان بیماران کرونایی اعم از اورژانس، نیروهای خدماتی، آزمایشگاهی، پزشکان و پرستاران و موارد دیگر را شامل شود. البته تاکید شد که گستره پوشش این افراد به گونه ای نباشد که نتوان همه را در بر گیرد.

محسنی بندپی در پایان گفت: پیشنهاد شد که یک نفر از کمیسیون بهداشت هم عضو کمیته تعیین مصادیق شهید خدمت محسوب شود. این کمیته شامل سازمان برنامه، وزارت بهداشت، بنیاد شهید و سازمان امور استخدامی است.


تاکید کمیسیون بهداشت بر تعیین تکلیف هر چه سریعتر استخدام کادر درمان – جامعه پزشکی
کپی رایت: منبع مطلب