خانه > سلامت > FDA آزمایش جدید بزاق را برای تشخیص COVID-19 تأیید می کند – بیماری – مراقبت-سلامت

FDA آزمایش جدید بزاق را برای تشخیص COVID-19 تأیید می کند – بیماری – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: آزمایش جدید بزاق COVID-19 که تنها در چند ساعت می تواند به اتمام برسد، برای استفاده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجاز است. این آزمایش نسبت به تست های سنتی نمونه گیری بینی (سواب بینی ) چندین مزیت دارد: ارزان تر، کم تهاجمی تر است و بدون نیاز به برخی از اجزای آزمایش خاص که در طول بیماری همه گیر کمتر در دسترس بوده، قابل انجام است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، علاوه بر این، این تست که به SalivaDirect معروف است، به تجهیزات و فناوری های اختصاصی نیازی ندارد. FDA در بیانیه ای گفت: دستورالعمل های آزمایش بلافاصله در اختیار آزمایشگاه های سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

به گفته کارشناسان SalivaDirect یکی دیگر از تغییر دهنده های بازی های نوآوری تست است که باعث کاهش تقاضا برای منابع تست کمیاب می شود.

این آزمایش توسط محققان دانشکده بهداشت عمومی ییل ساخته شده است، این آزمایش اخیراً به بازیکنان و کارمندان NBA داده شد تا اثربخشی آن بررسی و تایید شود.

برخلاف آزمایشات سواب بینی، که نیاز به قرار دادن یک سواب مخصوص در اعماق بینی دارد، آزمایش بزاق به سادگی نیاز دارد که فرد بزاق خود را داخل یک ظرف جمع آوری کند، که این یک روند کم تهاجمی تر و احتمالاً با درد کمتر است.

محققان گفتند که تاکنون، مطالعات مربوط به SalivaDirect نشان داده اند که صحت این تست مطابق با تست های سواب بینی است. مطالعه اولیه SalivaDirect در ۴ آگوست منتشر شد، اما نتایج هنوز در یک ژورنال بررسی نشده منتشر شده است. به گزارش سی ان ان، این آزمایش می تواند نتایج را در کمتر از سه ساعت ارائه دهد.

در این بیانیه آمده است: ییل به دنبال شروع آزمایش نیست. در عوض ، دانشگاه دستورالعمل آزمایش را به عنوان پروتکل “منبع باز” ارائه می دهد ، به این معنی که آزمایشگاه های تعیین شده می توانند از پروتکل ییل پیروی کنند تا آزمایشات خود را انجام دهند. آزمایشگاه ها می توانند از تعدادی از مؤلفه های تجاری موجود، از جمله معرفهای شیمیایی رایج، برای انجام آزمایش را استفاده کنند.

محققان می گویند SalivaDirect می تواند به سرعت در ایالات متحده آمریکا در هفته های آتی پخش و همه گیر شود.

مزیت دیگر آزمایش جدید این است که از یک مرحله تست موسوم به “استخراج اسید نوکلئیک” که سایر آزمایشات COVID-19 به آن نیاز دارند، جلوگیری می کند. این مرحله نیاز به “کیت استخراج” ویژه دارد که در ماه های اخیر با کمبود روبرو شده است. FDA گفت: “داشتن یک آزمایش بدون این کیت ها می تواند ظرفیت افزایش آزمایش را افزایش دهد، ضمن اینکه فشار منابع موجود را کاهش می دهد.”

FDA در روز شنبه (۱۵ اوت) مجوز استفاده اضطراری برای SalivaDirect را صادر کرد. این پنجمین آزمایش بزاق برای COVID-19 است که این مجوز را دریافت می کند. آزمایش های اولیه بزاق، مانند آزمایشگاهی که توسط محققان دانشگاه راتگرز تهیه شده است، برای انجام این کار نیاز به یک ظرف مخصوص مجموعه دارد.

منبع: www.livescience.com


FDA آزمایش جدید بزاق را برای تشخیص COVID-19 تأیید می کند – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب