خانه > سلامت > آیا با خوردن میوه به جای شام لاغر می‌شویم؟ – مواد غذایی – تغذیه-سلامت

آیا با خوردن میوه به جای شام لاغر می‌شویم؟ – مواد غذایی – تغذیه-سلامت


سلامت نیوز:یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درخصوص خوردن انواع میوه به جای شام برای کاهش وزن توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سلامت نیوز، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مهین لاله کار متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خصوص مصرف میوه به جای وعده شام گفت: برخی از افراد برای لاغر شدن وعده شام خود را حذف کرده و میوه های پرکالری را جایگزین آن می کنند که این کار اشتباه است؛ زیرا مصرف میوه‌ها به دلیل داشتن قند بالا در دراز مدت بیماری هایی نظیر دیابت را به دنبال خواهد داشت.

او در ادامه بیان کرد: گرسنگی‌ شبانه به هیچ عنوان برنامه درستی برای کاهش وزن نیست و در برخی افراد حتی نتیجه معکوس هم خواهد داشت. افراد برای کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل تنها باید در مصرف غذا، سبزیجات و میوه ها تعادل داشته باشند.

این متخصص تغذیه در ادامه افزود: بسیاری از میوه ها می‌توانند انتخاب مناسبی برای میان وعده و یا جلوگیری از پرخوری‌ در شب باشند. سیب یکی از میان وعده‌های کم کالری و انرژی ساز محسوب می شود و در کنار آن مصرف یک فنجان تمشک، زغال اخته یا توت نیز می تواند بهترین گزینه برای میان وعده باشد.

او در پایان گفت: به افراد جامعه توصیه می شود میوه‌های خود را با اغذیه‌های سالم مصرف کنند. به طور مثال ترکیب توت فرنگی با ماست بهترین گزینه سبک برای پایان شب است.


آیا با خوردن میوه به جای شام لاغر می‌شویم؟ – مواد غذایی – تغذیه
کپی رایت: منبع مطلب