خانه > سلامت > نمایشگاه اگروفود بر اساس چه فرمولی در شرایط بحرانی تهران برگزار میشود؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت

نمایشگاه اگروفود بر اساس چه فرمولی در شرایط بحرانی تهران برگزار میشود؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز:در حالیکه تهران با بحران کرونا دست و پنجه نرم میکند نمایشگاههای بین المللی با بازدید روزانه بیشمار از تهران و شهرستانها برگزار میشود.

تهران بدلیل بروز شرایط بحرانی شیوع کرونا به حالت نیمه تعطیل در آمده و دولت به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا بالاخره با تعطیلی یک هفته ای برخی اصناف در تهران موافقت کرده است و مشاغلی را که در شیوع این بیماری موثر تر هستند را تعطیل و اعلام کرده اصناف، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها و … اگر در این مدت که ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت اعلام کرده است، فعالیت کنند با آنها برخورد خواهیم کرد.

اما طبق اطلاع رسانی های اخیر در تهران نمایشگاه بین المللی آگروفود (صنایع کشاورزی،مواد غذایی،ماشین آلات و صنایع وابسته )با مراجعه عمومی از امروز برگزار شد .

این نمایشگاه از امروز تا 16 مهرماه در محل نمایشگاههای دائمی تهران برگزار میشود و این سوال مطرح میشود که چرا مثلا ارایشگاهها با مراجعه روزانه تعداد محدود تعطیل میشوند اما یک نمایشگاه بزرگ با مراجعه بیشمار از تهران و شهرستانها تعطیل نمیشود؟

فرمول تعطیلی اصناف بر چه اساس است وقتی تنها در روز گذشته در پایتخت ۱۳۶ نفر به دلیل کرونا جان باخته‌اند و 5 هزار بیمار بستری در تهران داشته ایم؟

اگر قرار است رفت و آمد ها محدود شود بازدیدکنندگان و مجریان این نمایشگاه چگونه میتوانند این مهم را محقق کنند؟ این نمایشگاه حتی در فضای باز هم نیست که اندکی از خطر کاهش دهد.

از انجایی که برخی اصناف باز و برخی تعطیل هستند بنظر میرسد که این موضوع بستگی به قدرت چانه زنی مدیران آن صنف با مقامات مسئول دارد اما در نهایت به دلیل ماهیت بر رفت و آمد بعضی مشاغل مانند همین نمایشگاهها استانداری تهران و مسئولین ستاد کرونا باید تجدید نظر جدی درباره برگزاری این دست نمایشگاهها داشته باشند .


نمایشگاه اگروفود بر اساس چه فرمولی در شرایط بحرانی تهران برگزار میشود؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب