خانه > سلامت > ضرورت توجه ویژه به تاکیدات نظام پزشکی در راستای مبارزه موثر با اپیدمی کووید 19 – جامعه پزشکی-سلامت

ضرورت توجه ویژه به تاکیدات نظام پزشکی در راستای مبارزه موثر با اپیدمی کووید 19 – جامعه پزشکی-سلامت


سلامت نیوز: رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در نامه ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار توجه و اهتمام ویژه این ستاد به تاکیدات سازمان نظام پزشکی در راستای مبارزه موثر با بیماری کووید 19 شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی در متن نامه دکتر عباس آقازاده مسرور آمده است:

بسمه تعالی

ریاست محترم ستاد ملی مقابله با کرونا

جناب آقای حجت الاسلام حسن روحانی

سلام علیکم؛

احتراما همانطور که طی مقالات، بیانیه ها و مصاحبه های مکرر مسئولین سازمان نظام پزشکی کشور طی 6 ماه اخیر به روشنی بیان شده ، و به دفعات در مصاحبه ها نیز بر اجرای این پیشنهادها تاکید لازم صورت گرفته است؛ در این مقطع حساس لازم می دانیم تا موارد ذیل را به استحضار رسانده و اجرای کامل آنها را به منظور مبارزه موثر با همه گیری بیماری کووید 19 و دفاع از سلامتی مردم ایران خواستار شویم:

1- در راستای اجرای اکید و هدفمند روش فاصله گذاری اجتماعی ضرورت دارد به هشدارهای سازمان نظام پزشکی در رابطه با بازگشایی مدارس در کلیه سطوح و برگزاری حضوری کلاس ها که با رویکردی غیرکارشناسانه به دفعات از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش و همکاران ایشان مورد تاکید قرار می گیرد؛ توجه شود. در شرایط کنونی استفاده از سیمای جمهوری اسلامی ایران (تلویزیون) و دایر کردن برنامه های آموزشی در چند کانال که در سراسر کشور با کمترین هزینه قابل استفاده باشد ؛ مورد تاکید است. بدیهی است سایر روش های غیر حضوری آموزشی در صورت وجود زیرساخت لازم در بین دانش آموزان و مدارس ؛ همچنان به عنوان پایه آموزش در شرایط کنونی مورد تاکید است. این تاکید شامل وزارت علوم؛ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی نیز می شود.بسیار آشکار است که حضور میلیون ها نفر دانشجو در کلاس ها ؛ غذا خوری ها و سایر محیط های دانشجویی بهترین بستر رشد و گسترش اپیدمی کووید 19 و آنفلوانزا است.

2- در شرایط اپیدمی بیماری کووید 19؛ضرورت توجه به عزاداری مردم عزیز کشورمان در ایام اربعین حسینی بر کسی پوشیده نیست؛ همانطور که در سخنرانی ها و دستورات مقامات عالی دولت نیز بررعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام تاکید فراوان شده است، آنچه که در شرایط فعلی شاهد آن هستیم از جمله بسته شدن مرزهای عراق و عدم برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی ؛ نشان دهنده توجه مسئولین به سلامتی شیعیان ائمه اطهار (علیهم السلام) است. در چنین اوضاعی باید از برگزاری تجمعات غیرقانونی و تحرکات افرادی که به نظر می رسد حتی دستورات مراجع تقلید و مقام معظم رهبری را نیز بر نمی تابند و از اساس با مستمسک قرار دادن احساسات پاک مذهبی مردم بدنبال کسب و کار سودجویانه خود هستند؛ اکیدا و شدیدا جلوگیری نمود.

3- اعلام تعطیلی در مراکزی از شهر تهران که با هشدار ستاد مقابله با کرونا تهران بزرگ در دست انجام است ؛ اقدام پسندیده ای بوده اما بیم آن می رود که بدنبال تعطیلی برخی از مراکز و نیز تعطیلی اربعین حسینی؛ موج مسافرت های غیر ضروری به سمت شمال کشور و مناطق زیارتی بار دیگر به راه افتد.مسافرت میلیونها نفر بدون مراعات هیچ گونه ضابطه بهداشتی به مناطق یاد شده مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی (افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر بیماران )در این مناطق و کل کشور؛ لذا به آن ستاد محترم هشدار داده می شود تا با خروج از برخورد انفعالی از مسافرتهای غیر ضروری در این موقعیت اکیدا جلوگیری نماید. اقتصاد ملی؛توانایی های فنی و علمی و نیز قدرت دفاعی این مملکت با جلوگیری از مسافرت های غیرضروری کوچکترین آسیبی نخواهد دید.

4- توجه ستاد ملی مقابله با کرونا را به وضعیت بهداشتی و میزان شدت و حدت اپیدمی کرونا در زندان های سراسر کشور جلب نموده و اکیدا خواستاریم ستاد رأسا براجرای ضوابط بهداشتی در زندان ها و پادگان ها و هر جایی که تجمعی از هموطنان وجود دارد ؛ نظارت نماید و به گزارش های بوروکراسی اداری موجود در این موارد اکتفا نکند.

دکتر عباس آقازاده مسرور

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور


ضرورت توجه ویژه به تاکیدات نظام پزشکی در راستای مبارزه موثر با اپیدمی کووید 19 – جامعه پزشکی
کپی رایت: منبع مطلب