خانه > سلامت > چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت

چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز:نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که مردان و جوانان کمتر فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، نتایج بررسی انجام شده حاکی از آن است که بیشتر مردان و دختران و پسران جوان در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی نسبت به بزرگسالان دیگر در این مناطق به رعایت فاصله گذاری اجتماعی کمتر پایبند هستند.

آمارها نشان می دهد 59 درصد از مردان به دستورالعمل های رعایت فاصله اجتماعی پایبند بوده اند، این درحالیست که این رقم در میان زنان 69 درصد بوده است.

به گفته محققان کانادایی و آمریکایی، همچنین 71 درصد از زنان شرکت کننده در این بررسی اعلام کرده اند که به منظور کمک به مهار کروناویروس از ترک منزل خودداری می کنند، این درحالیست که این آمار در میان مردان 59 درصد اعلام شده است.

علاوه بر این، 49 درصد از جوانان 18 تا 24 سال تابع قوانین مربوط به رعایت فاصله اجتماعی هستند درحالیکه این آمار در میان افراد 25 سال و بالاتر حدود 90 درصد بوده است.

محققان این پژوهش اظهار داشتند: نتایج بدست آمده از بررسی اخیر نشان می دهد مردان در مقایسه با زنان کمتر دستورالعمل های فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

در این مطالعه 2013 نفر از مردم کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی مشارکت داشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، به گفته محققان همچنین زندگی در کشورهایی که دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی با شدت بیشتری اعمال می شود و تجربه فرد از علائم بیماری کووید-19 بر تبعیت افراد از این قوانین تاثیرگذار نبوده است.


چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟ – سلامت شهر – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب