خانه > سلامت > ویروس کرونا دقیقاً چند ساعت بر روی پوست می‌ماند؟ – دانستنی ها-سلامت

ویروس کرونا دقیقاً چند ساعت بر روی پوست می‌ماند؟ – دانستنی ها-سلامت


سلامت نیوز: تاکنون دانشمندان تحقیقات زیادی راجع به مدت زمان زنده ماندن ویروس کرونا در انواع مختلف سطوح انجام داده اند. اما بعد از اینکه مشخص شد ویروس بیشتر از طریق قطرات ناشی از تماس فرد به فرد پخش می شود، تا حدودی تغییر کرد. در حالی که تمرکز پیشگیری از عفونت از شستن دست به ماسک و فاصله اجتماعی تغییر کرده است،

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، متخصصان پزشکی هشدار داده اند که مردم باید هرچه بیشتر دست های خود را بشویند تا ایمن و سالم بمانند. و طبق تحقیقات جدید، این قطعاً چیز خوبی است، زیرا شواهد نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند بیش از ۹ ساعت روی پوست انسان زندگی کند، یعنی حداکثر چهار و نیم برابر بیشتر از آنفولانزا.

یک مطالعه ژاپنی تعیین می کند که ویروس کرونا (SARS-CoV-2) چه مدت می تواند در سطوح مختلف مانند فولاد ضد زنگ، شیشه، پلاستیک و انسان زنده بماند.

محققان دریافتند ویروس کرونا ویروس جدید برای مدت طولانی تری در تمام سطوح از جمله پوست انسان فعال است. در مقایسه با بیش از نه ساعت COVID که می تواند در اپیدرم شما زندگی کند، ویروس آنفلوانزا فقط ۱.۸ ساعت زنده مانده است.

حتی در سطوح غیر انسانی نیز نتایج نشان داد که ویروس کرونا بسیار بیشتر از آنفولانزا دوام داشته و حدود ۱۱ ساعت زنده مانده و دامنه آنفلوآنزا بسیار کوتاهتر از یک ساعت و نیم است.

با استفاده از ضد عفونی کننده بر پایه اتانول ، فقط در ۱۵ ثانیه آنفولانزا و ویروس کرونا غیرفعال شدند.

نویسندگان این تحقیق نتیجه گرفتند که مدت زمان طولانی بقا از ویروس کرونا می تواند منجر به “تسریع همه گیر” شود. آنها اشاره می کنند که یافته ها به اثبات اهمیت توصیه هایی کمک می کنند که “بهداشت مناسب دست برای جلوگیری از شیوع عفونت های SARS-CoV-2 مهم است.”

در حالی که متخصصان پزشکی هنوز تأکید می کنند که احتمال ابتلا به COVID از قطرات بازدم حامل ویروس بسیار بیشتر است، اطلاعات جدید نیز همزمان با آغاز فصل آنفلوآنزا در ایالات متحده، با مشاوران عالی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) هشدار می دهد که همپوشانی این دو ویروس می تواند عواقب فاجعه باری بر روی یک سیستم بیمارستانی که قبلاً متشنج شده است، به همراه داشته باشد. CDC اخیراً گزارش داده است که در سراسر جهان افت چشمگیری در موارد آنفلوانزا مشاهده شده است، که به احتمال زیاد به دلیل اقدامات بهداشتی شستشوی منظم دست و استفاده از پوشش های صورت است که افراد به دلیل COVID استفاده کرده اند.

منبع: www.msn.com


ویروس کرونا دقیقاً چند ساعت بر روی پوست می‌ماند؟ – دانستنی ها
کپی رایت: منبع مطلب