خانه > سلامت > کمتر از نیمی از افراد جامعه از تغذیه مناسب برخوردار هستند – مواد غذایی – تغذیه-سلامت

کمتر از نیمی از افراد جامعه از تغذیه مناسب برخوردار هستند – مواد غذایی – تغذیه-سلامت


سلامت نیوز:رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشورگفت:امروز بحث تغذیه یکی از کلیدی ترین مسائل در صیانت از سلامت مردم است و آمارها نشان می دهد 30 درصد از افراد جامعه سوء تغذیه دارند و 30 درصد هم از اضافه وزن رنج می برند و کمتر از نیمی از جامعه از تغذیه مناسب برخوردار هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرپرس، شاهین محمدصادقی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در حاشیه امضای تفاهم نامه با انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور درگفتگو با خبرنگار عصرپرس، با اعلام اینکه جامعه پزشکی نشان داده که همه بسیحی هستند، گفت: این حضور گسترده نشان داد همه آنها برای دفاع از انقلاب اسلامی و صیانت از سلامت مردم جانفشانی می‌کنند و همه اینها مشخصات یک بسیجی است.

‎محمد صادقی درادامه گفت: خیلی از افرادی که در بیمارستانها در حال خدمت هستند از اعضای فعال بسیح جامعه پزشکی هستند ،که در موارد متعدد حضور افرادی را در استانها داشته ایم و در حال حاضر نیز برنامه های بیشتری را برای سازماندهی نیروهای بهداشت و درمان برای دفاع از سلامت مردم داریم.
‎وی در خصوص همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی با انستیتو تحقیقات تغذیه ای گفت: یکی از اولویت های درمان و پیشگیری از بیماری کرونا اصلاح وضعیت تغذیه ای مردم است چرا که اگر مردم از تغذیه مناسب برخوردار باشند ایمنی بدن آنها تامین شده و می توانند با این بیماری مبارزه کنند.

‎رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با تاکید براینکه تغذیه مناسب، تغذیه‌ای گران نیست بلکه با حداقل هزینه می توان بهترین تغذیه را داشت، گفت: بهترین راه برای تقویت سلامت مردم رسیدگی به تغذیه آنهاست.

‎وی گفت: امروز بحث تغذیه یکی از کلیدی ترین مسائل در صیانت از سلامت مردم است و آمارها نشان می دهد 30 درصد از افراد جامعه سوء تغذیه دارند و 30 درصد هم از اضافه وزن رنج می برند و کمتر از نیمی از جامعه از تغذیه مناسب برخوردار هستند.

‎محمدصادقی در ادامه با اشاره به روز جهانی غذا، گفت: بهترین الگوهای تغذیه ای ساده ترین الگوهای تغذیه است با امضای این تفاهم نامه می توانیم با همکاری انستیتو تحقیقات تغذیه و کارخانه های کشور بسته های حمایتی مناسب برای اقشار کم درآمد تهیه و در اختیار آنها قرار دهیم.

‎رئیس سازمان بسیح جامعه پزشکی کشور با اشاره به اینکه طب سنتی مهم ترین موضوعی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد، اظهار داشت: عده ای به طب سنتی اعلان جنگ کرده اند و عده ای نیزبا شیادی و باز کردن دکانهای جدید سلامت بیماران را به خطر می اندازند.

‎وی ادامه داد: بخش زیادی از طب سنتی به اصلاح روش های خورد و خوراک بر می گردد که در صورت توجه به نوع تغذیه می توان بسیاری از بیمارها را درمان و یا شدت آن را کمتر کنند، که در این خصوص بخشی وظیفه دولت و بخشی به عهده انستیتو تحقیقات و ارائه سیاست های راهبردی تغذیه در جامعه است.

‎وی درادامه با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی توجه به موضوعات مسئله محور را مد نظر قرار داده، گفت: این سازمان 12 چالش وزارت بهداشت را که در راستای سیاست ها و ابلاغ مقام معطم رهبری بوده به صورت کار گروه مشخص کرده که طب سنتی و سبک زندگی ایرانی اسلامی از مهم ترین انهاست.

‎محمدصادقی در ادامه پیشگیری،پژوهش، آموزش، دارو، تجهیزات پزشکی، اخلاق حرفه ای، حوادث و محرومیت زدایی را از دیگر اهداف این سازمان دانست و گفت: از همه افرادی که تمایل به پیوستن به جامعه بسیج پزشکی رادارند استقبال می کننم چرا که امروز شرایط حاکم بر جامعه ایجاب می‌کند که در راستای سلامت روانی و ایمنی افراد جامعه تمام تلاش خود را انجام دهیم و نخبه های علمی باید راه درست را نشان دهند و هیج راهی برای نجات کشور به غیر از داشتن روحیه بسیجی وجود ندارد.
‎رئیس سازمان بسیح جامعه پزشکی گفت: بسیج مجموعه فکر اصلی انقلاب اسلامی است.


کمتر از نیمی از افراد جامعه از تغذیه مناسب برخوردار هستند – مواد غذایی – تغذیه
کپی رایت: منبع مطلب