خانه > سلامت > متهم جدید حملات قلبی – بیماری – مراقبت-سلامت

متهم جدید حملات قلبی – بیماری – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز:مطالعه جدیدی که توسط محققان تایوانی انجام شده نشان می‌دهد افرادی که از درد مزمن رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد که دچار حملات قلبی شوند. در این مطالعه که نتایج آن در نشریه Pain Medicine منتشر شده است، محققان دو گروه از افراد را برای چند سال تحت نظر قرار دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،گروه اول شامل بیش از 17 هزار نفر بود که حداقل به مدت سه ماه مسکن مصرف کرده بودند. گروه دوم هم حدود 35 هزار نفر بودند که از نظر جنسیت و سن ،ترکیبی مشابه گروه اول داشتند اما سابقه مصرف مسکن به صورت مستمر را نداشتند.

بررسی وضعیت این افراد برای چند سال نشان داد افرادی که سابقه درد مزمن را داشتند، 25درصد بیشتر از گروه دیگر در این مدت دچار حمله قلبی شدند و میزان ایست قلبی هم در این گروه 30 درصد بیشتر از گروه دیگر بود.مجریان این پژوهش دلایلی برای ارتباط بین درد مزمن و افزایش حملات قلبی برشمرده‌اند. از جمله افرادی که درد مزمن دارند احتمالا به واسطه این درد استرس بیشتری را تجربه می‌کنند.

در کنار آن درد مزمن باعث می‌شود افراد کمتر سراغ ورزش بروند. از طرفی کیفیت خواب در این افراد هم پایین‌تر است و احتمال افسردگی هم با وجود درد مزمن افزایش می‌یابد. با توجه به مطالعات پیشین همه این عوامل با مشکلات قلبی مرتبط هستند.چه می‌شود کرد؟با توجه به نتایج این مطالعه، افرادی که از درد مزمن رنج می‌برند، بهتر است به چند نکته توجه داشته باشند.

اول آن که اگر شرایطی که باعث درد می‌شود، درمانی دارد، اقدام مناسب را به تعویق نیندازند. نکته‌ دوم این که متوجه عوارض روانی دردهای مزمن باشند و برای مدیریت این عوارض برنامه‌ریزی داشته باشند و سوم ورزش متناسب با وضعیت خودشان را جدی بگیرند و حتما آن را در برنامه روزانه خود قرار دهند.


متهم جدید حملات قلبی – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب