خانه > کار و تجارت > شاخص بورس تهران به قله 65 هزار واحدی رسید

شاخص بورس تهران به قله 65 هزار واحدی رسید

در پایان روز کاری امروز دوشنبه مورخ 8 مهر 92  بورس اوراق بهادار تهران، بیش از 630 میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 3 هزارمیلیارد ریال داد و ستد شد.در داد و ستدهای روز جاری بورس اوراق بهادار تهران تداوم رشد شاخص کل باعث شد تا این متغیر بتواند از نیمه کانال 65 هزار هم عبور کند. در نتیجه معاملات روز دوشنبه شاخص کل با رشدی 391 واحدی در عدد 65 هزار و 720 قرار گرفت.

شاخص صنعت نیز در این روز 651 واحد بالا رفت و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 68 و هزار و 938 واحد صعودی شدند. همچنین در معاملات امروز بیش از 630 میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش 3 هزار و 499 میلیارد ریال در 81 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد که در نهایت ارزش روز بازار را از رقم 320 هزار میلیارد تومان عبور داد.

بیشترین ارزش معاملات هم متعلق به نمادهای هلدینگ خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ پارسیان، سرمایه گذاری معادن و فلزات، تاپیکو و مپنا بود. همچنین بیشترین حجم معاملات نیز در نمادهای هلدینگ خلیج فارس، بانک صادرات، تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صنعت نفت و مخابرات ثبت شد.

 

.