خانه > سلامت > به آرایشگاه‌های شلوغ مراجعه نکنید – سلامت – زندگی سالم-سلامت

به آرایشگاه‌های شلوغ مراجعه نکنید – سلامت – زندگی سالم-سلامت


سلامت نیوز: طبق اعلام وزارت بهداشت، در مشاغلی که سر افراد به هم خیلی نزدیک است مانند آرایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها یا مراکز لیزر پوست، ویروس کرونا خیلی راحت منتقل می‌شود و نشستن طولانی مدت در این سالن‌ها فرد را در معرض ابتلا به بیماری قرار می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون(ظهر روز پنج‌شنبه 1 آبان ماه) تعداد ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که روند شیوع بیماری کرونا در کشور صعودی است و در موج سوم این بیماری قرار داریم و بنا به گفته مسئولان وزارت بهداشت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم رو به کاهش است اما نباید فراموش کرد که همچنان درمان بیماری کرونا داروی خاص و واکسنی ندارد و مراقبت و پیشگیری بهترین راه مقابله با این بیماری است.

در روزهای ابتدایی شیوع کرونا با گمان اینکه این ویروس به زودی ریشه‌کن خواهد شد، بسیاری از فعالیت‌های غیرضروری تعطیل شدند اما، با ادامه‌دار شدن روند بیماری، این فعالیت‌ها از سرگرفته شدند. یکی از این فعالیت‌ها که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا تقریبا به حالت نیمه‌تعطیل درآمد، رفتن به آرایشگاه‌ها بود. موضوعی که با گذر زمان احساس نیاز به استفاده از خدماتش مجددا حس شد اما، حضور در آرایشگاه‌ها نیز با وجود کرونا ضوابط خاص خود را پیدا کرد.

چند توصیه بهداشتی در صورت حضور در آرایشگاه:

– به سالن‌های شلوغ مراجعه نکنید

– همراه خود مواد ضدعفونی کننده داشته باشید

– در صورت امکان قبل از آرایش به حمام بروید

– آرایشگر باید پیش از شروع کار وسایل را ضدعفونی کند

– پس از اتمام کار دست و صورت خود را بشویید

– از مواد آرایشی که با چشم و دهان تماس دارند، استفاده نکنید

– از انجام کارهایی مثل تتو و کاشت ناخن خودداری کنید

– پس از بازگشت به منزل همه‌ لباس‌های خود را تعویض کنید

– بعد از آرایشگاه به حمام بروید


به آرایشگاه‌های شلوغ مراجعه نکنید – سلامت – زندگی سالم
کپی رایت: منبع مطلب