خانه > سلامت > نجات بیش از ۱۰۰ وال که در سواحل سریلانکا به گل نشسته بودند – جهان-سلامت

نجات بیش از ۱۰۰ وال که در سواحل سریلانکا به گل نشسته بودند – جهان-سلامت


سلامت نیوز:بیش از ۱۰۰ وال که در سواحل سریلانکا به گل نشسته بودند نجات پیدا کردند. بیش از ۱۰۰ وال به گل نشسته در سواحل سریلانکا در یک عملیات امداد و نجات شبانه روانه دریا شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،بنابر اعلام رسانه های محلی، به دنبال به گل نشستن گسترده وال ها که در نزدیکی شهر “پانادورا” اتفاق افتاد، سه وال پایلوت و یک دلفین به دلیل جراحت تلف شدند.عملیات امداد و نجات این وال ها توسط نیروی دریایی و با کمک نیروهای حفظ محیط زیست، پلیس و مردم بومی انجام گرفت.به نظر این بزرگترین حادثه به گل نشستن وال ها در سریلانکا بوده است. هنوز مشخص نیست چرا وال ها دست به این کار می‌زنند.

به گفته یک زیست شناس دریایی، این وال ها به دلیل تلاش برای شناور ماندن روی آب به اندازه ای خسته بودند که از قدرت لازم برای بازگشت به عمق دریا برخوردار نبودند و به همین دلیل برخی از آنها تلف شدند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، به گل نشستن وال ها اتفاقی نادر نیست. به گفته دانشمندان دلیل این موضوع مشخص نیست اما آنان نظریه های مختلفی ارائه کرده اند از جمله اینکه نهنگ ها به دنبال ماهی ها به ساحل کشیده شده و سپس گمراه می‌شوند.


نجات بیش از ۱۰۰ وال که در سواحل سریلانکا به گل نشسته بودند – جهان
کپی رایت: منبع مطلب