خانه > سلامت > هوای ناسالم دست‌بردار نیست/اراک در بیست‌ویکمین روز آلودگی هوا – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت

هوای ناسالم دست‌بردار نیست/اراک در بیست‌ویکمین روز آلودگی هوا – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت


سلامت نیوز:رییس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: به دلیل پایداری هوا و وقوع پدیده اینورژن، اراک بیست و یکمین روز ناسالم خود را تجربه می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،علیرضا محرابیان ، اظهار کرد: طبق اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر ،اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۱۴ آبانماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آلاینده اصلی ناسالم بودن هوای شهر اراک ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون است، افزود: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۴۸ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه است، البته در ساعت ۱۱ شاخص آلودگی در ایستگاه شریعتی به ۱۳۲ و در ایستگاه استانداری به ۱۴۸ رسیده است، همچنین شاخص آلودگی در شهر ساوه نیز به عدد ۱۰۴ و ناسالم برای گروه های حساس رسیده است.

محرابیان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان مرکزی مبنی بر تداوم سکون نسبی هوا، کیفیت هوای ناسالم تا روز یکشنبه هفته آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اراک طی ۲۱ روز اخیر به دلیل پدیده اینورژن، در ساعات صبح درگیر آلودگی است و از ابتدای سال تاکنون نیز تعداد روزهای ناسالم در این کلانشهر با میانگین ۲۴ ساعته به ۱۹ روز رسیده است.

رییس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی توصیه کرد: با توجه به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این دو عامل برای مبتلایان به ویروس از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد باید خودداری شود، تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا پرهیز کنند.


هوای ناسالم دست‌بردار نیست/اراک در بیست‌ویکمین روز آلودگی هوا – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب