خانه > سلامت > مشکل کنونی درمان کرونا بیمارستان هراسی است – بیماری – مراقبت-سلامت

مشکل کنونی درمان کرونا بیمارستان هراسی است – بیماری – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: رییس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: در شرایط کنونی “بیمارستان هراسی” یکی از معضلات در درمان بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ است و برخی از آنها به دلیل ترس و این تصور غلط که بیمارستان آلوده است و سبب مرگ بیمار می‌شود از مراجعه به بیمارستانها پرهیز می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دکتر علیرضا صداقت افزود: همین امر موجب می شود که با کمال تاسف وقتی بیمار را به بیمارستان انتقال دهند که علائم و عوارض کرونا در او شدت یافته است و در چنین شرایطی فرآیند درمان سخت تر شده و ممکن است کاری از تیم پزشکی بر نیاید.

رییس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: همکاران من به طور شبانه روزی و با از خود گذشتگی در بیمارستانها تلاش می کنند تا جان بیماران کرونایی را نجات دهند لذا بیمار کرونایی بدحال حتما باید به بیمارستان انتقال یابد.
صداقت افزود: در مواقعی که کرونا خفیف است از بیماران خواسته می شود که برای پرهیز از خطرات احتمالی به بیمارستان مراجعه نکنند و از طریق تماس با سامانه ۱۹۱ و ۴۰۳۰ به درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت و کلینیک های تخصصی برای دریافت خدمات هدایت می شوند.
وی تاکید کرد: در صورتی که نیاز به بستری از سوی همکاران پزشک تایید شد بیمار حتما باید بستری و تحت درمانهای استاندارد و تخصصی قرار گیرد.

رییس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا(ع) مشهد با اشاره به نگرانی و دغدغه کادر درمان با تغییر وضعیت کرونا از قرمز به نارنجی یا زرد گفت: با اجرای محدودیتهای کرونایی تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونا در سطح کشور کاهش یافته اما این بدان معنا نیست که شرایط به حالت عادی برگشته است.

صداقت افزود: تغییر وضعیت کرونا در قالب رنگهای تعیین شده به معنای برقراری مهمانی و دورهمی های خانوادگی و شب یلدا، تردد بیجا و حضور در فروشگاههای بزرگ‌ و کوچک نیست.
به گفته وی برداشتن برخی از محدودیتها برای امرار معاش و چرخیدن چرخه اقتصادی کشور است و مردم باید توجه داشته باشند همچنان اجرای پروتکلهای بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و در خانه ماندن را رعایت کنند.
رییس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: در صورت بی توجهی به محدودیتها احتمال گسترش بیماری همانند شیوع موج دوم کرونا در اردیبهشت امسال تکرار خواهد شد چرا که در اواخر فروردین ماه سریع جشن گرفتیم که کرونا را شکست دادیم و پس از مدتی غافلگیر شده و شاهد اوج دوم کرونا بودیم که هیچ کشوری آن را تجربه نکرد.

صداقت افزود: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بدون همراهی و مسوولیت پذیری تک تک افراد جامعه در اجرای پروتکلها و محدودیت های کرونایی بهداشتی میسر نیست.

بر طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۲۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۰ هزار و ۹۱۷ تن رسید.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۷۱۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسید.

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران


مشکل کنونی درمان کرونا بیمارستان هراسی است – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب