خانه > سلامت > برف و باران در جاده‌های ۶ استان کشور – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت

برف و باران در جاده‌های ۶ استان کشور – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت


سلامت نیوز: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در جاده‌های۶ استان کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، سرهنگ احمد شیرانی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور به پانا گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک در سراسر کشور هم اکنون ترافیک در آزادراه قزوین-کرج در محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس، آزادراه کرج-تهران در محدوده پل فردیس تا پل کلاک و جاده تهران- شهریار د محدوده پل کفش ملی و پلیس راه شهرقدس نیمه سنگین است، اما در دیگر جاده‌های کشور تردد به آرامی در حال انجام بوده و گره ترافیکی خاصی وجود ندارد.

وی در مورد وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: در حال حاضر در اکثر محورهای دو استان زنجان و همدان بارش پراکنده برف گزارش شده است. این وضعیت در محور بستان آبان در استان آذربایجان شرقی نیز وجود دارد. همچنین در اکثر محورهای استان های کرمانشاه، کردستان و لرستان نیز بارش باران گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی برای سامانه بارشی و تشدید بارش طی امروز و فردا، گفت: بنابر اعلام هواشناسی طی این مدت شاهد بارش شدید باران و برف، همراه با رگبار و رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ در تمام یا مناطقی از استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و … خواهیم بود واز این رو لازم است در صورت نیاز به تردد ضروری، رانندگان یکسری موارد را مدنظر قرار دهند.

به گفته وی، همراه داشتن زنجیر چرخ و اطمینان از داشتن سوخت، سالم بودن برف پاک کن های شیشه جلو و … برای خودرو جزو موارد ضروری است. باید توجه داشت که در زمان بارندگی سطح جاده ها لغزنده شده و با توجه به کاهش اصطکاک تایرها با سطح جاده احتمال سر خوردن خودرو وجود دارد، از این رو لازم است سرعت خودرو کاهش یافته و فاصله بیشتری با خودروی جلویی در نظر گرفته شود.

شیرانی با بیان اینکه در حین بارندگی فاصله ترمز گیری تا زمان توقف افزایش یافته و احتمال تصادف بیشتر می‌شود، گفت: در زمان بارندگی ملاک حداکثر سرعت برای رانندگان باید کمتر از سرعت مجاز نمایش داده شده توسط تابلوهای حد سرعت جاده ها باشد و بهتر است در مه و بارندگی های شدید چراغهای کوچک یا مه شکن خودرو نیز روشن باشد.


برف و باران در جاده‌های ۶ استان کشور – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب