خانه > سلامت > ۵ روش علمی برای کاهش استرس در دوران پاندمی کرونا – اختلالات روانی – اعصاب و روان-سلامت

۵ روش علمی برای کاهش استرس در دوران پاندمی کرونا – اختلالات روانی – اعصاب و روان-سلامت


سلامت نیوز: موارد ابتلای Covid-19 به میزان بی سابقه ای افزایش یافته و بیمارستان ها مملو از بیمار است. بیش از نیمی از آمریکایی ها کسی را می شناسند که به دلیل ویروس در بیمارستان بستری شده یا فوت کرده باشد. مشاغل کوچک در حال نابودی هستند. میلیون ها نفر بیکار هستند. مزایای بیکاری در حال کاهش است. والدین با نهایت تلاش در حال آموزش و کار هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا از (CNN)، ما در یک سونامی استرس زندگی می کنیم.اما روش هایی برای کاهش استرس در دوران پاندمی وجود دارد. در اینجا پنج روش بررسی شده توسط متخصصان در مورد چگونگی پایان دادن به استرس را آورده ایم.

فقط بایستید و نفس عمیق بکشید

دکتر سینتیا آکریل ، متخصص مدیریت استرس مجله ی “محتوا” گفت: “ما می توانیم با افزایش سیستم عصبی پاراسمپاتیک ، فیزیولوژی استرس را متوقف کنیم .یعنی با تنفس عمیق آهسته و آرامش تدریجی سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کنیم و این سیستم بدن ما را متعادل کند”

آکریل میگوید: انواع مختلفی از فنون تنفس عمیق توصیه می شود ، اما بهترین آنها شش شماره دم و شش شماره بازدم است. وقتی استرس داریم ، درقسمت بالای ریه ها نفس می کشیم و از ظرفیت کامل ریه استفاده نمی کنیم. نفس عمیق بکشید وآهسته شش شماره بشمارید ، اطمینان حاصل کنید که شکم شما با پر شدن ریه از هوا بالا آمده است. سپس اجازه دهید دیافراگم پایین بیاید ، کمی شکم خود را فشار دهید و بازدم را تا قسمت پایین ریه انجام دهید. بازدم خود را طی شش شماره رها کنید. مکث کنید و دوباره شروع کنید. این کار را تکرار کنید تا زمانی که احساس کنید بدنتان آرام شده است.

عوامل محرک خود را بیاموزید

بهترین زمان برای تمرین تنفس عمیق یا سایر روش های آرامش ، قبل از قرار گرفتن در حالت وحشت است. نشانه های گویای بدن خود را یاد بگیرید. ممکن است هنگام استرس شانه های شما سفت شود ، گردنتان تحت فشار قراربگیرد یا معده تان آزار دهد یا اینکه سردرد بگیرید. اگرمطمئن نیستید علایم استرس شما چگونه است از بچه ها یا شریک زندگی خود بپرسید.

با ریتم کُند حرکت کنید

به گفته میشل آن ، مربی حرفه ای علوم اعصاب ، یکی از راه های قطع مدارهای استرسی در مغز این است که سرعت خود را کاهش دهیم. او میگوید: ” منظور از کاهش سرعت یعنی آهسته حرف بزنی ، آهسته راه بروی ، فکرت را هم کم کنی.انجام این کار به بدن شما این امکان را می دهد تا از حالت جنگ به حالت آرامش پاراسمپاتیک حرکت کنید.کاهش سرعت عمیق ترین چیزی است که می تواند آگاهی شما را افزایش دهد. در غیر این صورت مغز شما در حالت پیش فرض است و فقط به صورت خودکار با کلمات یا اعمالی که حتی به آنها فکر نمی کنید پاسخ خواهد داد.”

در زمان حال باشید

روش دیگر برای قطع پاسخ استرس ، در لحظه بودن است. آکریل میگوید: “پاهای خود را روی زمین احساس کنید. بدن خود را روی صندلی احساس کنید. از سنگینی وجود خود آگاه باشید، این شما را به زمان حال بازمی گرداند . پس دومین کاری که مردم باید انجام دهند این است که فقط شانه های خود را شل کنند. مغز همیشه آنچه را که شما به او می گویید انجام می دهد.این کار شما را به بدنتان بازمی گرداند و روشی است برای کنترل مجدد خود.”

یک لیست تهیه کنید

کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد آنقدر که مغز نمی تواند همه آنها را ذخیره کند. لیستی از تمام کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید . محل کار ، خانه ، مدرسه یا هر چیز دیگری را جداگانه لیست کنید و آن را در کنار خود نگه دارید تا بتوانید هر کار جدید را اضافه کنید. با انجام هر مورد و خط زدن آن در لیست لذت بیشتری کسب خواهید کرد.

این عادات را تمرین کنید

بهترین راه برای اینکه این تکنیک ها را به بخشی از مجموعه ابزارهای کاهش استرس تبدیل کنید ، تمرین هرچه بیشتر آنها است. به عبارت دیگر ، آنها را به یک عادت تبدیل کنید.


۵ روش علمی برای کاهش استرس در دوران پاندمی کرونا – اختلالات روانی – اعصاب و روان
کپی رایت: منبع مطلب