خانه > سلامت > آسمان تهران برفی می‌شود – محیط زیست-سلامت

آسمان تهران برفی می‌شود – محیط زیست-سلامت


سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور طی چهار روز آینده خبر داد و گفت: آسمان تهران نیز برفی خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (۲ دی) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است، اظهار کرد: طی فردا (۳ دی) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، تهران، البرز، گیلان، غرب مازندران و بخش‌هایی از استان مرکزی سبب بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۴ دی) دامنه فعالیت این سامانه گسترده‌تر می‌شود، اظهارکرد: از این‌ رو سامانه بارشی کل نیمه غربی، بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و مرکز کشور را نیز در برمی‌گیرد همچنین بارش در مناطق جنوبی به ویژه در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و شمال خلیج فارس بار رعد و برق همراه است.

ضیاییان ادامه داد: طی روز پنجشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان‌های ساحلی شدت می‌گیرد و شدت بارش طی این روز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، غرب اصفهان، گیلان، غرب مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز جمعه (۵ دی) برای بیشتر نقاط کشور به جز جنوب شرق بارش پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی فعال، به‌تدریج بارش در نوار غربی کاهش می‌یابد و تمرکز آن در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و شرق خواهد بود.

به گفته وی طی روز جمعه بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان رضوی و خراسان شمالی شدت بیشتری دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: طی روز شنبه (۶ دی) در برخی مناطق شرق و شمال شرق بارش رخ می‌دهد سپس به‌تدریج سامانه بارشی از سمت شرق از کشور خارج می شود همچنین امروز (۲ دی) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روزهای جمعه تا یکشنبه (۵ تا ۷ دی) کاهش محسوس دما در نیمه شمالی و غربی و طی روز شنبه (۶ دی) در نیمه شرقی کشور رخ می‌دهد، گفت: امروز (۲ دی) خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۳ و ۴ دی) دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳ دی) ابری همراه با غبار صبحگاهی، به‌تدریج مه رقیق و اوایل شب بارش باران با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه‌ (۴ دی) نیز ابری و مه‌آلود همراه با بارش برف و باران با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


آسمان تهران برفی می‌شود – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب