خانه > سلامت > بیماریابی با تست تشخیص سریع از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید۱۹ – نظام سلامت-سلامت

بیماریابی با تست تشخیص سریع از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید۱۹ – نظام سلامت-سلامت


سلامت نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیماریابی با تست تشخیص سریع کرونا از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید ۱۹ است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،ماریا خویش دوست با اعلام این خبر افزود: از اجرایی شدن طرح سلامت‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان، ۲۹ تیم رهگیری ( شناسایی، نمونه‌گیری و مراقبت از اطرافیان بیمار کرونایی) در نقاط مختلف تشکیل‌شده است.
وی تصریح کرد: با پیگیری و تلاش‌های صورت گرفته، انجام تست تشخیص سریع آزمایش بیماری کرونا در شهرستان فعال‌ شده و هم‌اکنون با تجهیز و راه‌اندازی۲۹ تیم که متشکل از بهورزان و مراقبین سلامت هستند نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا و همچنین اطرافیان فرد مثبت کرونایی در سطح شهرستان در حال انجام است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: تیم‌های رهگیری طرح شهید سلیمانی با مراجعه به درب منازل از بیستم آذرماه تاکنون برای بیش از ۱۰۰ نفر از اطرافیان بیمار کرونایی که قبلا در مراکز کرونا یا بیمارستان تست آن‌ها مثبت اعلام‌ شده تست سریع کرونا انجام داده‌اند و در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه جواب تست مشخص‌شده که دراین‌بین ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا نیز شناسایی‌شده است.

خویش دوست اظهار کرد: اعضای این تیم به منزل افرادی که تست آنان مثبت شده مراجعه و احوال این بیمار را مورد پایش قرار می‌دهند و تمامی بیمارانی که تست تکرار آن‌ها مثبت شده توسط پزشک برای معاینه بیمار اعزام می‌شوند.
وی گفت: در مورد شناسایی افراد بیمار بهترین و مؤثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج، هلال‌احمر، داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: خانواده‌های بیماران کرونا و افرادی که در تماس نزدیک با ایشان بوده‌اند به‌صورت مستمر و روزانه پس از پیگیری تلفنی و آموزش اصول قرنطینه در منزل توسط تیم‌های رهگیری شبکه بهداشت و درمان جهت انجام تست تشخیص سریع کووید ۱۹ در منزل هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.


بیماریابی با تست تشخیص سریع از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید۱۹ – نظام سلامت
کپی رایت: منبع مطلب