خانه > سلامت > شربت گیاهی پدی کاف -سلامت

شربت گیاهی پدی کاف -سلامت

شربت گیاهی پدی کاف از دارو‌های خلط آور و ضدسرفه در کودکان است که تنفس در کودک را بهبود بخشیده و التهاب مجاری تنفسی را کاهش می‌دهد.

 

شربت گیاهی پدی کاف یک داروی گیاهی حاوی عصاره گیاهان: آویشن- ختمی و عشقه است. این گیاهان دارای خواص ضد التهاب و اسپاسم و برونشهاست و تاثیر آن در درمان سرفه و برونشیت مورد تایید هستند.

 

از شربت گیاهی پدی کاف به عنوان شربت تسکین دهنده سرفه اطفال (خصوصا در سرفه‌های تحریکی حساسیتی و سرماخوردگی) استفاده می‌شود. آویشن گیاهی است علفی با ساقه‌های کرکدار از خانواده نعناع که ضدسرفه و خلط آور است و در برونشیت سیاه سرفه و التهاب دستگاه تنفس فوقانی استفاده می‌شود. آویشن تصفیه کننده خوبی است و در درمان بی‌خوابی مفید است. همچنین به دلیل داشتن کارواکرول دارویی به همراه عشقه موثر در تسکین گلودرد می‌باشند.

 

شربت گیاهی پدی کاف 

 

آویشن دارای خواص درمانی متعددی به شرح زیر می‌باشد:

– کاهش فشارخون و کلسترول. 

– جلوگیری از مسمومیت غذایی.

– ایجاد نشاط و شادابی در افراد کارواکرول موجود در آویشن باعث فعال‌تر شدن مغز شده و با تنظیم انتقال دهنده‌های عصبی بر فعالیت مغز تاثیر می‌گذارد.

– خواص ضد سرطانی، کارواکرول موجود در آویشن مانع رشد سلول‌های سرطانی روده بزرگ می‌شود.

– درمان برونشیت و سرفه.

 

ترکیب اصلی روغن عصاره ایی آویشن تیمول است که به آن خاصیت ضدعفونی کننده بخشیده است. به همین دلیل روغن آویشن معمولا در خمیردندان‌ها و دهان شویه‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. این روغن میکروب‌ها و عفونت دهان را از بین برده و دندان را در مقابل پلاک و پوسیدگی محافظت می‌کند. تیمول همچنین قارچ‌ها را از بین می‌برد و به همین دلیل در تهیه ضدعفونی کننده‌های دست و کرم‌های ضد قارچ استفاده می‌شود.

 

زنان باردار و شیرده نباید از ترکیبات دارای آویشن استفاده کنند. اگر فردی به گیاهان خانواده نعناع حساسیت دارد احتمال حساسیت به آویشن وجود دارد.

 

آویشن روند انعقاد خون را باتاخیر میتواند مواجه کند بنابراین کسانی که قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند دوهفته قبل از جراحی نباید آویشن مصرف کنند. 

 

قابل تهیه در دارو خانه‌های سراسر کشور

info@dinehiran.ir

تلفن مشاوره:۰۲۱۶۱۰۱۸ 

داخلی ۳


شربت گیاهی پدی کاف 
کپی رایت: منبع مطلب