خانه > سلامت > سرنوشت معتادهایی که در شیراز شکنجه شدند | واکنش بهزیستی به شکنجه معتادان در مرکز ترک اعتیاد – حوادث-سلامت

سرنوشت معتادهایی که در شیراز شکنجه شدند | واکنش بهزیستی به شکنجه معتادان در مرکز ترک اعتیاد – حوادث-سلامت


سلامت نیوز: اداره کل بهزیستی استان فارس به فیلم منتشرشده از رفتار غیر انسانی با معتادان در یک مرکز ترک اعتیاد در این استان واکنش نشان داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار کلیپی منتسب به یکی از مراکز خصوصی نگهداری و ترک اعتیاد در قلات استان فارس، اداره کل بهزیستی این استان در مورد برخورد نامناسب و به دور از انسانیت با افراد تحت درمان، ضمن اعلام انزجار از این اعمال نادرست که برخلاف دستورالعمل‌های این نهاد و مدیریت مراکز اقامتی صورت گرفته، اقدامات فوری به شرح زیر را در دستور کار قرار خود داد:

– تشکیل جلسه فوق العاده و رؤیت فیلم مذکور

– تخلیه، پلمب و بازداشت متهمان با دستور مقام قضایی

-انتقال فوری بیماران مرکز متخلف به سایر مراکز اقامتی میان مدت

– برگزاری جلسه اضطراری با حضور معاون دادستان با مسئولان کمپ‌های خصوصی جهت ارائه تذکرات لازم مبنی بر لزوم رعایت جدی همه شیوه نامه های درمانی در مراکز اقامتی و پیشگیری از بروز حوادث مشابه

-برگزاری اضطراری کمیسیون نظارت ماده ۲۶ در راستای بررسی ومجازات مورد اخیر و پیشگیری از بروز موارد مشابه در آینده

– تنظیم شکوائیه حقوقی از سوی اداره کل بهزیستی استان فارس در خصوص رفتار نامناسب و غیرقانونی کمپ متخلف

– پیگیری جدی جهت برخورد قضایی با مسببین و اقدام‌کنندگان خاطی

ماجرا چه بود؟

روز جمعه ۱۰ بهمن و به دنبال انتشار فیلمی از شکنجه و آزار افراد تحت درمان در یک مرکز ترک اعتیاد در شیراز، بهزیستی اعلام کرد که مرکز را تعطیل و عوامل رفتار غیرانسانی را دستگیر کرده است.

در فیلم یاد شده بیماران را پس از آنکه با لباس مجبور می کردند وارد یک استخر کثیف شوند، به شدت با چوب مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.

به کار بردن الفاظی رکیک و تهدید افراد تحت درمان در این مرکز، بخشی از رفتار غیرانسانی کارکنان این مرکز درمان اعتیاد است که فیلم منتشر شده، بخشی از آن را نشان می‌دهد.

انتشار این فیلم در شبکه‌های مجازی واکنش‌های کاربران بسیاری را در پی داشته و منجر به اقدام بهزیستی شیراز و تعطیلی این مرکز شده است


سرنوشت معتادهایی که در شیراز شکنجه شدند | واکنش بهزیستی به شکنجه معتادان در مرکز ترک اعتیاد – حوادث
کپی رایت: منبع مطلب