خانه > سلامت > کسانی که قبلاً کرونا گرفته‌اند در برابر جهش‌های جدید مصون نیستند – بیماری – مراقبت-سلامت

کسانی که قبلاً کرونا گرفته‌اند در برابر جهش‌های جدید مصون نیستند – بیماری – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: کسانی که قبلاً کرونا گرفته‌اند در برابر جهش‌های جدید مصون نیستندسخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: حتی کسانی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند، از ابتلا به جهش‌های جدید مصون نیستند.

به گزارش سلامت نیوز، مهرداد بابایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی قطعی و ۴۴ مورد بستری جدید داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۸۵ نفر در بیمارستان‌ها استان بستری هستند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته تعداد مراجعان سرپایی به بیمارستان‌ها افزایش داشته، افزود: این امر ممکن است منجر به افزایش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های استان طی دو هفته آینده شود.

وی توضیح داد: زنگ خطر کرونا ادامه دارد و مردم نباید نسبت به ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت خود را از دست دهند چون این امر تبعات بدی به همراه خواهد داشت.

بابایی با اشاره به اینکه مواردی از نوع جهش یافته کرونا در کشور مشاهده شده، ادامه داد: با توجه به اینکه حتی کسانی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند، از ابتلا به جهش‌های جدید مصون نیستند، استفاده از ماسک، حفظ بهداشت دست، حفظ فاصله اجتماعی و ممانعت از حضور در مکانهای عمومی و سربسته نباید فراموش شود.


کسانی که قبلاً کرونا گرفته‌اند در برابر جهش‌های جدید مصون نیستند – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب