خانه > سلامت > چرا یک بیمارستان دولتی به اسم همسر رییس دانشگاه نامگذاری شده است؟ – مراکز درمانی – جامعه پزشکی-سلامت

چرا یک بیمارستان دولتی به اسم همسر رییس دانشگاه نامگذاری شده است؟ – مراکز درمانی – جامعه پزشکی-سلامت


سلامت نیوز: روز گذشته دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به استان آذربایجان غربی از پروژه ساختمان ستادی و اداری دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مرکز آموزشی درمانی جامع زنان دکتر مهزاد ارومیه بازدید کرد که تعدادی از خبرنگاران پلاکارد به دست جلوی درب بیمارستان تجمع کردند که چرا یک بیمارستان دولتی به اسم همسر رییس دانشگاه نامگذاری شده است؟

به گزارش سلامت نیوز، ساخت بیمارستان جامع زنان ارومیه از سال 93 توسط استاندار وقت استارت زده شد. این بیمارستان هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده است اما نامگذاری آن به اسم کوچک همسر رییس این بیمارستان از اوایل سال 99 حاشیه ها و مخالفت های بسیاری را به دنبال داشته است. نخستین بار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در سایت خبری دانشگاه، به صورت غیررسمی از این بیمارستان به اسم دکتر مهزاد یاد کرد که واکنش خبرنگاران و اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی را به دنبال داشته است.

البته روابط عمومی دانشگاه برای توجیه دلیل این نامگذاری چنین مطرح کرده بود که وزیر بهداشت نامگذاری این بیمارستان را به نام دکتر جواد آقازاده پیشنهاد داده که وی با این مسئله مخالفت کرده که بعد از آن قرار بر این شد که بیمارستان به اسم همسرایشان خانم دکتر مهزاد صدقیانی نامگذاری شود.

بعد از اینکه این بیمارستان نامگذاری شد و تابلوی آن نصب شد این کار را به شکلی دیگر توجیه کردند و جوری وانمود کردند که اساتید هیات علمی گروه زنان از دانشگاه درخواست کردند که با توجه به اینکه دکتر مهزاد صدقیانی فوق تخصص نازایی بوده و در این دانشگاه مشغول خدمت بوده و سپس فوت کردند آنها درخواست کردند که بیمارستان به نام وی نامگذاری شود در صورتی که چنین مسئله ای قبلا مطرح نبوده است و برای اینکه توجیه کنند این تصمیم از سوی رییس دانشگاه نبوده است چنین مسئله ای را مطرح کرده اند.

روز گذشته دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به استان آذربایجان غربی از پروژه ساختمان ستادی و اداری دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مرکز آموزشی درمانی جامع زنان دکتر مهزاد ارومیه بازدید کرد که تعدادی از خبرنگاران پلاکارد به دست جلوی درب بیمارستان تجمع کردند که چرا یک بیمارستان دولتی به اسم همسر رییس دانشگاه نامگذاری شده است؟

به نظر می رسد تاکنون نامگذاری یک بیمارستان دولتی آن هم به اسم کوچک یک شخص سابقه نداشته باشد. این سوال پیش می آید که آیا اگر دکتر آقازاده رییس دانشگاه نبود باز هم این بیمارستان به نامه همسر وی نامگذاری میشد؟

جالب اینکه تاکنون هیچ مسوول استانی نسبت به شفاف سازی و پاسخ دهی به اعتراضات خبرنگاران و فعالان اجتماعی در این زمینه واکنشی نشان نداده اند.

نکته دیگر اینکه این بیمارستان بدون ردیف بودجه ای در عرض سه چهار سال ساخته شده است و در بازدیدی که دکتر سروش نماینده کمیسیون بهداشت مجلس از این بیمارستان داشت صراحتا در مصاحبه ای اعلام کرد که این بیمارستان بدون ردیف بودجه ای ساخته شده است.


چرا یک بیمارستان دولتی به اسم همسر رییس دانشگاه نامگذاری شده است؟ – مراکز درمانی – جامعه پزشکی
کپی رایت: منبع مطلب