خانه > سلامت > هشدار ؛ ژل و خمیر بازی اسلایم سرطان زا است – دانستنی ها-سلامت

هشدار ؛ ژل و خمیر بازی اسلایم سرطان زا است – دانستنی ها-سلامت


سلامت نیوز: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از جمع آوری ۱۱۱ ژل و خمیر‌های بازی اسلایم قاچاق از فروشگاه‌های سطح خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی یوسفی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به جمع آوری محصولات غیر مجاز ژل و خمیر بازی از فروشگاه‌های سطح استان گفت: با توجه به نامه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مبنی بر غیر مجاز بودن ژل و خمیر‌های بازی اسلایم و ضرورت جمع آوری این محصولات از سطح عرضه، این محصولات غیر مجاز از بازار جمع آوری می‌شود.

یوسفی افزود: طبق آزمایش‌های صورت گرفته در آزمایشگاه‌های غذا و داروی کشور، خاصیت سرطان زایی این نوع خمیر‌های بازی به اثبات رسیده است و با توجه به وجود مواد سرطان زا در این ژل‌ها که ارتباط مستقیمی با سلامت کودکان دارند، عدم مراقبت در خرید و استفاده از این محصولات می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد: عرضه ژل‌ها و خمیر‌های بازی مستلزم اخذ مجوز‌های لازم از سازمان غذا و دارو و درج پروانه بهداشتی مربوطه بر روی این محصولات است و درصورتی که محصول مورد نظر فاقد این مجوز‌ها و پروانه بهداشتی ساخت باشد، هر گونه خرید و فروش و توزیع آن، ممنوع است.

خمیر بازی اسلایم که به خمیر جادویی معروف است از وسایل بازی محبوب کودکان به شمار می‌رود.


هشدار ؛ ژل و خمیر بازی اسلایم سرطان زا است – دانستنی ها
کپی رایت: منبع مطلب