خانه > سلامت > واکسیناسیون علیه کرونا در ایران سرعت می گیرد – پیشگیری – مراقبت-سلامت

واکسیناسیون علیه کرونا در ایران سرعت می گیرد – پیشگیری – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: معاون بهداشتی ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به زیرساخت های نظام سلامت کشور، معتقد است که واکسیناسیون کرونا در ایران با سرعت بیشتری از دیگر کشورها انجام خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز، علیرضا دلاوری، در گفتگو با مهر، به برنامه واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در کشور اشاره کرد و گفت: آن طور که اولویت بندی شده است، به دنبال واکسیناسیون پرسنل بخش‌های ICU در بیمارستان‌های درگیر بیماران کرونایی، نوبت به سایر کادر درمان و بهداشت می‌رسد و بعد از آن سراغ افراد بالای ۶۵ سال و سایر گروه‌های آسیب پذیر خواهیم رفت.

وی به آغاز همزمان واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در ۶۳۵ بیمارستان ریفرال کشور اشاره کرد و افزود: واکسن ایرانی تا ۳ ماه آینده تولید می‌شود و با این واکسن تلاش می‌کنیم تمامی جامعه را علیه کرونا واکسینه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به زیرساخت‌های کشور در انجام واکسیناسیون علیه بیماری‌ها، گفت: زیرساخت‌های کشور در دهه‌های قبل نشان داده که نظام سلامت ما از توان بالایی برای اجرای برنامه واکسیناسیون علیه بیماری‌ها برخوردار است.

دلاوری به ساختار نظام سلامت و نظام شبکه‌ای ایران اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون کرونا در کشور با سرعت بسیار بالاتر از کشورهای دیگر اتفاق خواهد افتاد.


واکسیناسیون علیه کرونا در ایران سرعت می گیرد – پیشگیری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب