خانه > سلامت > هوا سرد می‌شود؛ حداقل ۷ درجه | سه روز صبر کنید، برف و باران می‌رسد – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت

هوا سرد می‌شود؛ حداقل ۷ درجه | سه روز صبر کنید، برف و باران می‌رسد – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت


سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد طی فردا و پس‌فردا، ۲۶ و ۲۷ بهمن‌ماه، در سواحل دریای خزر خبر داد و گفت: سامانه بارشی روز سه‌شنبه وارد کشور می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: از بعد از ظهر امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش پراکنده در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران و گلستان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به این که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود، گفت: طی این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز چهارشنبه با تقویت و گسترش سامانه بارشی بر شدت بارش‌ها در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزوده می‌شود، گفت: طی روز پنجشنبه این سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در جنوب غرب، مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. طی روز جمعه فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال‌ غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی فردا و پس فردا در سواحل دریای خزر دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز دمای هوا در این مناطق بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت البته با ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده در بیشتر مناطق کشور دمای هوا بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد داشت.

به گفته ضیاییان، همچنین از امروز تا فردا نواحی مرکزی خلیج فارس و از بعد از ظهر امروز بخش‌های غربی دریای خزر و به‌تدریج از روز یکشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا صاف، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه نیز صاف، همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


هوا سرد می‌شود؛ حداقل ۷ درجه | سه روز صبر کنید، برف و باران می‌رسد – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب